Szermierka: Wyniki legionistów na MŚ, WOM i CISM

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W ostatnich dniach szermierze Legii wystartowali w Mistrzostwach Świata do lat 20, które odbyły się w Jordanii, a także w Mistrzostwach Armii CISM w Holandii. Na tych drugich zawodach Legia zwyciężyła drużynowo. Brązowy medal w indywidualnym turnieju wywalczył Krzysztof Mikołajczak, a miejsce 4. zajął Piotr Sadowy. Na MŚ U-20, 14. miejsce zajął Rafał Szwalbe. Inny legionista, Seweryn Brzozowski był 34.
Młodzi legioniści startowali także w mistrzostwach Warszawy młodzików. Wśród dziewcząt Patrycja Mielowska zajęła 6. miejsce, Patrycja Marciniak była ósma, Kika Stepa 10. Kolejne legionistki zajęły następujące miejsca: 11. Julita Niedostatkiewicz, 17. Aneta Leśniewska, 18. Dominika Kucharczyk, 19. Julia Falińska, 27. Zuzanna Olchowik.

Wśród chłopców piąte miejsce zajął Mateusz Chołast, Stanisław Oleksiejuk był 14., a Arkadiusz Zych 44.