Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisują się na turnieju w Krakowie Młode Wilki 99, które po pierwszym dniu bez porażki prowadzą w swojej grupie. Porażkę odnieśli za to juniorzy starsi, którzy ulegli 0-1 Wiśle Płock. Pozostałe drużyny wygrały swoje mecze ligowe: juniorzy młodsi pokonali 3-1 Agrykolę, Młode Wilki 96 wygrały 6-1 z Pogonią Grodzisk, CWKS Legia 95 pokonała 2-0 lidera swojej grupy-Nadstal, Młode Wilki 97 wygrały 4-0 z Prochem Pionki, zaś CWKS Legia 99 odniosła zwycięstwo 5-3 nad WAPN.

Legia 92/3 0-1 (0-1) Wisła Płock 93
Gol: 44 min. (rzut karny po faulu O. Wienczatka)

Legia: Wienczatek - M. Grudniewski (46' Lukac), Długołęcki, Gołębiewski, Kursa - Kępka (75' Siwak), Pogonowski (55' Gąsior), Rzuchowski, K. Grudniewski (55' Czarnecki) - Prusinowski (68' Latos), Tietz (46' Dzięgielewski)

Legioniści zaprezentowali się bardzo nieskutecznie (m.in. rzutu karnego nie wykorzystał Michał Rzuchowski) i, mimo kilkunastu stworzonych okazji, ulegli 0-1 Wiśle Płock, odnosząc pierwszą porażkę w tej rundzie. Goście rzadko opuszczali swoją połowę, ale udało im się wyprowadzić trzy groźne kontry, zakończone pojedynkami jeden na jeden. Jeden z nich zakończył się faulem na napastniku i rzutem karnym, zamienionym na gola. Po przerwie legioniści kontynuowali natarcie, ale bez efektu bramkowego.

Agrykola 94 1-3 (1-0) Legia 94 Zdjęcia z meczu
1-0
1-1 41 min. Kamil Kurowski as. Kamil Rozmus
1-2 42 min. Maciej Mąka as. Kamil Kurowski
1-3 56 min. Maciej Mąka b.a.

Legia: Smyłek [95] - Fabiszewski (63' Przysowa), Dankowski Ż (69' Stolarz [95]), Ochman, Rozmus - Misiak, Sokołowski, Kalinkowski (61' Janusiewicz), Mazek (60' Żegleń) - Kurowski, Mąka

Legioniści po nieudanej pierwszej połowie po przerwie podnieśli się i w ciągu kwadransa zdobyli trzy gole, które dały im zwycięstwo i powiększenie przewagi nad drugim w tabeli Targówkiem aż do 11 punktów. Swoje mecze przegrały również inne zespoły z czołówki - Polonia i Podlasie Sokołów.

KS Nadstal 0-2 CWKS Legia 95
0-1 15 min. Karol Kubicki (rzut karny po faulu na nim samym)
0-2 61 min. Paweł Nowakowski

CWKS Legia: Przesmycki - Olszak, Witek, Gołębiowski, Cybulski - Słowik, Puza, Jaworek (50' Nowakowski), Kułakowski (41' Katri) - Kubicki, Sajecki (75' Masny).

Legioniści udanie rozpoczęli rundę, wygrywając z liderującym do tej pory Nadstalem Krzaaki Czaplinkowskie po golach Kubickiego i wracającego do składu po złamaniu nogi Nowakowskiego. Potknięcie lidera wykorzystał także Naprzód Zielonki i objął samodzielne przodownictwo. Legioniści tracą do drużyny z Zielonek 14 punktów.

6-1 78 min. Jakub Nidzgorski as. Rafał Makowski

Legia: Siedlecki - Wolak, Ozga, Zakrzewski (55' Najemski), Baranowski - Rakowski, Turżonek (58' Wiśniewski), Podsiadło (68' Makowski), Suchanek - Mlonek (41' Anczewski), Nidzgorski

Proch Pionki 97 0-4 (0-3) Legia 97
0-1 6 min. Krystian Gębalski as. Patryk Kostrzanowski
0-2 11 min. Kacper Krasuski as. Michał Podlecki
0-3 17 min. Michał Podlecki as. Maks Maj
0-4 55 min. Michał Podlecki as. Aleksander Waniek

Legia: Jaroszko (50' J. Ławcewicz [98]) - Kuncewicz (36' Polak), Zabłocki, Kostrzanowski, Witkowski (45' Waniek[98]) - Krasuski (45' Mamla), Wieteska (50' Piątek), Maj (35' Iwański[98]), Zaradny - Podlecki - Gębalski (50' Brzosko)

CWKS Legia 97 3-7 (2-3) Unia Warszawa 97 (sparing)
Gole dla Legii:
Mateusz Królak (karny po faulu na Figielskim)
Michał Dryński
Michał Dryński as. Sebastian Król

Legia: Żukowski (36' Zaradzki) - Rosłaniec, Lewinski, Olek, Król, Rzepliński, Królak (36' Kupiec), Cybulski (gr. testowany), Słupski - Dryński, Figielski

2-5 57 min. Michał Paradowski b.a.

CWKS Legia: Grabowski - Cyburski, Janusz, Szczubełek, Paradowski, Kąkol, Laskus oraz Chaterera, Markowski, Żelazo, Kotarski

19–1 Apoczkin (b. a.)

CWKS Legia: Krzysztof Bujak, Krystian Klonowski - Marek Bieda, Przemek Hypki, Julek Kocerka, Wiktor Szelenbaum, Kuba Śliwa, Kamil Apoczkin, Sebastian Duczek, Staś Muniak, Przemek Szostak, Julek Załuga, Bartek Cichacki, Mikołaj Walewski

Turniej Errea Spring Sparring Session

Młode Wilki 99 doskonale spisują się w turnieju w Krakowskich Skotnikach. Pozostają po pierwszym dniu bez porażki, co zwiastuje pozytywne sportowe emocje w niedzielę.

Legia 1-1 AP 21 Kraków
Gol: Malesa as. Faliszewski

Legia Warszawa 4-0 Cracovia
Gole: Możdżonek as. Majchrowicz, Majchrowicz as. Możdżonek, Parzych, Wawrzyn as. Barwiński

Legia Warszawa 1-0 Raków Częstochowa
Gol: Możdżonek as. Malesa

Legia Warszawa 1-0 Chojnik Jelenia Góra
Gol: Skrzyński

Legia Warszawa 4-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Gole: Skrzyński as. Parzych, Parzych as. Barwiński, Faliszewski as. Możdżonek, Faliszewski as. Malesa

Legia: Musiał, Antolak - Rosiński, Gańko, Kostrzycki, Janicki, Rybak, Hryniuk, Skrzyński, Staśkiewicz, Parzych, Malesa, Barwiński, Faliszewski, Kinast, Majchrowicz, Wawrzyn, Możdżonek, Pruszyński

Legia 92/3 0-1 Wisła Płock.