Trener Młodych Wilków 98 Ernest Waś udziela wywiadu niemieckiej telewizji - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 95 aż 5-1 pokonały Sturm Graz i z trzema zwycięstwami oraz remisem na koncie zajęły 3. miejsce w Memoriale Dario Bobbato. Z kolei piąte miejsce na pierwszym wyjazdowym turnieju w Łodzi zajęły Młode Wilki 2003. Wysokie zwycięstwa odniosły Młode Wilki 98 i 99 na Łazienkowskiej, juniorzy młodsi wygrali 2-1 na wyjeździe z Radomiakiem '94. Porażkę 0-1 w Wołominie ponieśli juniorzy młodsi CWKS. Piłkarze z rocznika 2003 CWKS zajęli wysokie 2. miejsce na turnieju w Ostrołęce.

Radomiak Radom 94 1-2 Legia 94
Gole:
1-0 4 min. Maciej Posuniak (rzut karny)
1-1 18 min. Kamil Mazek (as. Przemysław Przysowa)
1-2 73 min. Kamil Mazek (as. Norbert Misiak)

Legia: Zieliński - Przysowa, Fabiszewski, Dankowski, Rozmus Ż (55' Sokołowski) - Mazek, Pielaciński Ż (60' Kalinkowski), Ochman Ż, Misiak - Turzyniecki Ż, Kurowski

Huragan Wołomin 94 1-0 (1-0) CWKS Legia 94
Gol:
1-0 40 min.

CWKS Legia: Przysowa - Błesnowski, Orlik, Dąbrowski, Pec - Olszewski (Bińkowski), Ćwiąkała (Rogowski), Bożałek, Kopeć - Papież (Omi), Sikorski (CZ - 75 min.)

Legioniści nieco przespali pierwszą połowę, ale gola stracili dopiero w końcówce tej odsłony, gdy bramkarz wypuścił nieatakowany piłkę z rąk. Napastnik Huraganu skorzystał chętnie z prezentu. W drugiej połowie przeważali legioniści, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystali: Sikorski, Kopeć, Ćwiąkała i Bożałek. Obie drużyny kończyły mecz w 10-tkę, gdy po zamieszeniu w 75. minucie arbiter usunął z boiska po 1 graczu gospodarzy i gości.

Memoriał Dario Bobbato - dzień 3:

Mecz o 3. miejsce: Legia 5-1 Sturm Graz
Gole dla Legii: Kamil Anczewski (x2), gracz testowany, Aleksander Jagiełło, Robert Śmigielski

Legioniści w meczu o 3. miejsce pewnie pokonali Sturm Graz i uplasowali się na najniższym stopniu podium turnieju w Treviso, w którym udział brało 12 drużyn z Włoch i Austrii. W finale Atalanta Bergamo pokonała po rzutach karnych Udinese. Królem strzelców turnieju został testowany w Legii napastnik, z 4 trafieniami. Po dwa gole zdobyli dla Legii Olek Jagiełło i Kamil Anczewski (napastnik z rocznika 96), a jednego Robert Śmigielski.

W lidze legioniści po środowej wygranej z SEMPem zajmują trzecie miejsce, 8 p. za Mazurem Karczew, który w tej kolejce zapewnił sobie tytuł mistrzowski oraz 2 p. za Polonią Warszawa.

Legia 98 4-0 (0-0) OSiR Żyrardów 98 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 39 min. Jakub Skrzyński (as. Stanisław Ławcewicz)
2-0 48 min. Aleksander Waniek (as. Adrian Jabłoński)
3-0 61 min. Jakub Skrzyński (as. Bartek Faliszewski)
4-0 62 min. Bartek Faliszewski b.a.

Legia: Ceran (36' Balawejder) - Najemski (Gregorczuk), Żyro, S. Ławcewicz - Gardziński, Wojtkowski, Waniek (Faliszewski [99]), Skrzyński [99]

Legia 99 12-0 (3-0) Okęcie Warszawa 99 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 20 min. Wiktor Antolak (as. Przemysław Kostrzycki)
2-0 24 min. Adrian Rybak (as. Emil Możdżonek)
3-0 28 min. Wiktor Antolak b.a.
4-0 31 min. Emil Możdżonek (as. Szymon Barwiński)
5-0 37 min. Michał Malesa (as. Emil Możdżonek)
6-0 43 min. Łukasz Pruszyński (as. Szymon Barwiński)
7-0 44 min. Emil Możdżonek (as. Michał Malesa)
8-0 45 min. Michał Malesa (as. Emil Możdżonek)
9-0 47 min. Przemysław Kostrzycki (as. Adrian Rybak)
10-0 51 min. Wiktor Antolak (as. Przemysław Kostrzycki)
11-0 55 min. Michał Malesa (as. Adrian Rybak)
12-0 57 min. Kamil Staśkiewicz (as. Emil Możdżonek)

Legia: Śmigielski (Musiał) - Janicki (Rosiński), Staśkiewicz (Rybak) - Kinast (Możdżonek), Malesa (Kostrzycki), Wawrzyn (Pruszyński) - Barwiński (Antolak)

Legioniści tylko w pierwszej połowie mieli kłopoty z przedarciem się przez szyki obronne Okęcia. W drugiej połowie drużyna gości mocno osłabła, a worek z golami rozwiązał się na dobre. Dość powiedzieć, że legioniści oddali na bramkę przeciwnika 56 strzałów - przy zaledwie pięciu ze strony "Lotników".

Matusiak Cup (rocznik 2003):
Młode Wilki w swoim pierwszym turnieju poza Warszawą zajęły piąte miejsce w turnieju Matusiak Cup w Łodzi. W finale Oderka Opole pokonała Zagłębie Sosnowiec.

Skład Legii na turnieju: Filip Arak, Filip Brojek, Wiktor Dankowski, Piter Juritka, Jakub Kazana, Ernest Kozłowski, Daniel Lemański,
Adrian Potaczała, Mikołaj Randak, Karol Romer, Filip Szewczyk, Bartosz Ślendak

Turniej APN Ostrołęka:

Podopieczni trenera Łukasza Winka z rocznika 2003 CWKS Legii spisali się bardzo dobrze podczas turnieju Zygzaka organizowanego przez Akademię Piłki Nożnej Ostrołęka. Legioniści przeszli jak burza przez fazę grupową oraz playoffy i dopiero w finale znaleźli pogromcę - ponownie (jak w Radomie) byli to sąsiedzi z Bemowa. Piłkarze Unii szybko zdobyli prowadzenie 4-0 i wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem Legia ruszyła do odrabiania strat i zdobyła trzy gole. Do zdobycia kolejnych zabrakło czasu. Warto jednak ochwalić nszych piłkarzy za dobry występ. Olivier Marczuk zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju.