Takesure Chinyama - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Nowa umowa dla Chinyamy: mniejsza pensja, wyższe wyjściówki

Bodziach, źródło: Fakt / Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

Według Faktu, Legia zaproponuje Takesure Chinyamie nową umowę, ale ta będzie o wiele mniej atrakcyjna finansowo dla zawodnika. Obecny kontrakt Chinyamy obowiązuje tylko do końca czerwca tego roku. "W tej sprawie nic nie jest jeszcze przesądzone. Takesure i ja spotykamy się 20 czerwca i wtedy będziemy rozmawiać na temat jego przyszłości" - mówi Faktowi Marek Jóźwiak.

Do tej pory Chinyama zarabiał ok. 200 tysięcy euro rocznie. W nowej umowie znaczna część zarobków zależałaby od jego stanu zdrowia, czyli piłkarz mógłby zarabiać nieźle tylko pod warunkiem gry przynajmniej 45 minut w meczu. O systemie premii szczegółowo wypowiadał się Leszek Miklas.

Nawet jeśli "Chini" przedłuży kontrakt z Legią, nie pojedzie na obóz przygotowawczy do Austrii. Według Przeglądu Sportowego, napastnik będzie musiał poddać się zabiegowi czyszczenia kolana, co wyłączy go z gry przynajmniej na kilka miesięcy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.