FC Den Haag w Lidze Europy zagra na Litwie - fot. Hagi
REKLAMA

Den Haag w Lidze Europy zagra na Litwie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Dziś odbyło się losowanie par rund eliminacyjnych Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Swojego pierwszego przeciwnika w europejskich pucharach poznali także nasi przyjaciele z Hagi. Dla wielu kibiców Legii wyjazd na mecze Den Haag mogą stanowić wyjazdowy początek nowego sezonu. Tym bardziej, że na Litwę mamy bardzo blisko.

FC Den Haag rozgrywki Ligi Europy rozpocznie od drugiej rundy eliminacyjnej. Pierwszy mecz nasi przyjaciele z Holandii rozegrają 14 lipca w litewskich Taurogach, oddalonych od Warszawy o zaledwie 470 kilometrów. Rewanżowe spotkanie Den Haag - FK Tauras rozegrane zostanie 21 lipca w Hadze.

Litwini swoje mecze rozgrywają na skromnym, mogącym pomieścić zaledwie 1600 widzów stadionie Vytautas. Niewykluczone, że mecz w europejskich pucharach FK Tauras rozegra w Kownie (z Warszawy 405 km). Taurogi to niewielkie, liczące zaledwie 26 444 mieszkańców miasteczko na północy kraju, leżące w pobliżu Morza Bałtyckiego.

Legia rozgrywki w Lidze Europy rozpocznie od kolejnej rundy. Naszego przeciwnika poznamy dopiero 15 lipca.

Znany jest już także terminarz sezonu 2011/12 w Eredivisie. Den Haag rywalizację na krajowym podwórku rozpocznie w niedzielę 7 sierpnia meczem przed własną publicznością z Vitesse Arnhem.

Rywal FC Den Haag gra na kameralnym stadionie, a ich kibiców można policzyć na palcach obu rąk - fot. fktauras.lt / tauragai.lt
Stadion w Kownie, na którym rywal Den Haag może zagrać w Lidze Europy - fot. LL!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.