Młodzież: Legioniści strzelają dla reprezentacji Mazowsza

Raffi - Wiadomość archiwalna

Choć sezon dla młodszych roczników Legii już się zakończył, część piłkarzy uczestniczy jeszcze w ramach kadry Mazowsza w finałach Pucharu Kuchara (1997) i Pucharu K. Górskiego (1998). O prymat rywalizuje między sobą osiem najlepszych reprezentacji województw. Pięciu graczy Młodych Wilków 98 oraz czterech z rocznika 1997 stanowi istotny element obu kadr. Niemal wszystkie gole w Pucharze Kuchara zdobył jak dotąd dla Mazowsza duet Więdłocha-Wieteska.

Mecze rozgrywane są co 2 dni, systemem 2x30 minut (rocznik 1998) i 2x35 minut (rocznik 1997).

Puchar Wacława Kuchara - rocznik 1997:

Kadra Mazowsza rocznika 1997 (trener: Konrad Dousa) udanie rozpoczęła rywalizację grupową - po dwóch zwycięstwach ma duże szanse na awans. O tym zdecyduje jednak ostatni pojedynek, z kadrą Dolnego Śląska, który ma identyczny bilans punktów i bramek (7-0).

W składzie reprezentacji Mazowsza na finał Pucharu Kuchara legioniści są mniej licznie reprezentowani niż w niższym roczniku (na finały nie pojechał znajdujący się w szerokim składzie Kamil Wiśniewski), odgrywają za to znaczące role w drużynie. Patryk Kostrzanowski pełni rolę kapitana drużyny i zaliczył dwa udane występy w pełnym wymiarze czasu, na pozycji stopera. Eryk Więdłocha w pierwszym meczu zdobył zwycięskiego gola, a środkowy pomocnik Mateusz Wieteska został wybrany najlepszym graczem meczu. To samo wyróżnienie przypadło z kolei w udziale Więdłosze po drugim spotkaniu, w którym zdobył on aż 4 z 6 goli drużyny, a jedno trafienie dołożył Wieteska. W poczynania ofensywne angażował się również aktywnie Michał Podlecki, który dwukrotnie rozegrał po jednej połowie meczu.

Mazowiecki ZPN 1-0 Pomorski ZPN (gol: Eryk Więdłocha)
Patryk Kostrzanowski i Mateusz Wieteska - 70 minut, Michał Podlecki i Eryk Więdłocha - 35 minut.

Mazowiecki ZPN 6-0 Małopolski ZPN (gole: Eryk Więdłocha 4, Mateusz Wieteska, samobójczy)
Patryk Kostrzanowski - 70 minut, Eryk Więdłocha - 50 minut, Michał Podlecki i Mateusz Wieteska - po 35 minut.

Mazowiecki ZPN - Dolnośląski ZPN (czwartek 10:00)

Puchar Kazimierza Górskiego - rocznik 1998:

Kadra Mazowsza (trenowana przez Piotra Zasadę i Dariusza Grzegrzółkę) wygrała 2 z 3 meczów. Niestety, w meczu z Wielkopolską duża nieskuteczność zadecydowała o porażce. Tym samym do finału awansowała kadra Wielkopolskiego ZPN, a mazowszanie zagrają o 3. miejsce z reprezentacją woj. kujawsko-pomorskiego, która walkę o awans z Podlasiem przegrała po rzutach karnych. W meczach grupowych legioniści nie zdobyli bramek, ale Przemysław Iwański i Kamil Ceran byli pewnymi punktami defensywy, a sporo minut na boisku zaliczyli również pozostali zawodnicy, w szczególności Wojtkowski i Waniek.

Wielkopolski ZPN 3-0 Lubuski ZPN
Wielkopolski ZPN 1-0 Małopolski ZPN

Wielkopolski ZPN 2-0 Mazowiecki ZPN
Kamil Ceran i Przemysław Iwański - 60 minut, Kamil Wojtkowski - 30 minut (w przerwie zastąpił go Aleksander Waniek), Wiktor Wiszorowski - 10 minut, Igor Korczakowski ng.

Mazowiecki ZPN 4-2 Małopolski ZPN
Kamil Ceran i Wiktor Wiszorowski ng, Przemysław Iwański 60 minut, Kamil Wojtkowski - 30 minut, Igor Korczakowski i Aleksander Waniek - po 15 minut.

Mazowiecki ZPN 3-1 Lubuski ZPN
Ceran - 55 minut, Iwański - 60 minut, Wojtkowski i Waniek - po 30 minut, Korczakowski i Wiszorowski - po 20 minut.

Mecz o 3. miejsce: Mazowiecki ZPN - Kujawsko-Pomorski ZPN (czwartek 10:00)
Finał: Wielkopolski ZPN - Podlaski ZPN (czwartek 11:30)