Pięciobój: Wyniki legionistów na ME

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W Medway, w Wielkiej Brytanii, zakończyły się mistrzostwa Europy w pięcioboju nowoczesnym. Najlepsza legionistka, Sylwia Gawlikowska zajęła 16. miejsce. Jej klubowa koleżanka, Katarzyna Wójcik była 34. Żadna z Polek nie wywalczyła kwalifikacji olimpijskiej (konieczne było zajęcie miejsca w czołowej ósemce). Nasze zawodniczki powalczą o wyjazd na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie w czasie wrześniowych Mistrzostw Świata w Moskwie.

Gawlikowska w eliminacjach do turnieju finałowego podczas ME była siódma (4028 pkt.), Wójcik 14. (3968 pkt).

Pięcioboista Legii, Michał Kacer zajął 20. miejsce w rundzie eliminacyjnej na Mistrzostwach Europy Seniorów i nie udało mu się zakwalifikować do finału ME. Kacer uzyskał 4484 punkty, podczas gdy zwycięzca eliminacji uzyskał wynik 4604 pkt. Mistrzostwo Europy wywalczył Andrei Moiseev z Rosji.