Danijel Ljuboja cieszy się ze zdobycia bramki - fot. Mishka

Pierwsze bramki Ljuboji w Legii

Jan Wiśniewski - Wiadomość archiwalna

W piątkowy wieczór Legia Warszawa w meczu inaugurującym rozgrywki ligowe przy Łazienkowskiej pokonała Górnika Zabrze 3-1. Swoje pierwsze dwie bramki w barwach warszawskiego klubu zdobył pozyskany w letnim okienku transferowym Serb Danijel Ljuboja, który w znakomity sposób przywitał się z warszawskimi kibicami.

32-letni napastnik miał już okazję wystąpić na stadionie Legii przy okazji sparingowego meczu z Żalgirisem Wilno - gdzie również pokonał bramkarza rywali - oraz spotkania eliminacji Ligi Europy z Gaziantepsporem Kulübü.

Ljuboja wynik wczorajszego meczu otworzył już w 7. minucie, kiedy skorzystał z bardzo dobrego podania od Jakuba Wawrzyniaka. Serb przyjął futbolówkę na linii pola karnego, następnie nic nie robiąc sobie z atakujących go defensorów drużyny gości wbiegł w szesnastkę rywala i pewnym strzałem w krótki róg wyprowadził Legię na prowadzenie.

Swoją dobrą dyspozycję Ljuboja potwierdził w jednej z ostatnich akcji tego spotkania. W doliczonym czasie gry drugiej połowy urodzony w Chorwacji snajper bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym, kolejny raz wykorzystał dokładne dogranie od Wawrzyniaka i w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem pokonał starającego się interweniować Łukasza Skorupskiego.

Nowy napastnik Legii w meczu z Górnikiem Zabrze miał trzy dobre okazje do zdobycia bramki i dwie z nich wykorzystał. Zanotował dwa trafienia w trzech meczach, więc można mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach również potwierdzi swoją wysoką klasę.