Legia 97 wicemistrzem Polski

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii z rocznika 1997 zdobyli w Łodzi wicemistrzostwo Polski. W finałowym spotkaniu legioniści przegrali ze Stalą Mielec 0-2, po golach Patryka Pereta i Marcina Gagata. Brązowy medal zdobył Lech Poznań, po zwycięstwie 5-0 nad Arką.

W drodze do finału Legia wygrała w fazie grupowej z Zatoką Braniewo 1-0, Wisłą Kraków 3-0 i zremisowała 2-2 z GKS-em Katowice. W fazie pucharowej legioniści pokonali 1-0 UKP Zielona Góra i 2-0 Arkę Gdynia. Niestety w finale nasz zespół jedyny raz w turnieju finałowym nie zdobył bramki i zszedł z boiska pokonany. Lepsza okazała się Stal Mielec, która w półfinale pokonała po rzutach karnych Lecha Poznań.

Legia 97 0-2 (0-1) Stal Mielec 97
Gole:
0-1 18 min. Patryk Peret
0-2 29 min. Marcin Gagat

Legia: Jaroszko - Zabłocki, Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski - Wiśniewski (39' Kuncewicz), Maj (21' Wojczuk), Podlecki, Zaradny - Mamla (25' Krasuski), Więdłocha (30' Gębalski)

Legioniści rozpoczęli całkiem udanie, a ich ataki przyniosły w 10. minucie gola, którego jednak nie uznał sędzia. Później spotkanie wyrównało się, ale nie należało do pięknych widowisk - dominowała walka w środku pola. W 18. minucie stalowcy przechwycili piłkę przed naszym polem karnym, a Patryk Peret pokonał w sytuacji sam na sam Jaroszkę. Po podobnej stracie, tym razem przy wyprowadzaniu piłki, Stal podwyższyła po przerwie na 2-0. Legia starała się odrobić straty, ale słabsza dyspozycja dnia kilku graczy nie pozwoliła na stworzenie sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. Poza rzutem wolnym w samej końcówce bramkarz mieleckiej drużyny nie był w poważniejszych opałach. Po zaciętym meczu wygrała Stal, zdobywając tytuł mistrzowski.

Legioniści wrócili do domu ze srebrnymi medalami oraz wyróżnieniem dla najlepszego obrońcy - dla Mateusza Wieteski; nagrodę specjalną otrzymał filigranowy Krzysztof Mamla - wraz z Erykiem Więdłocha najskuteczniejszy strzelec naszej drużyny.