Maciej Rybus - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Maciej Rybus

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W pucharowym meczu w Moskwie Maciej Rybus popisał się fantastycznym uderzeniem, po którym Legia doprowadziła do remisu 2-2. Kolejnym rywalem Legii w europejskich pucharach był PSV Eindhoven i znów Rybus wybiegł na boisko w pierwszym składzie. Lupa LL! postanowiła przyjrzeć się, jak w pucharowej potyczce poradzi sobie skrzydłowy "wojskowych".

W pierwszej połowie Rybus zagrał podobnie jak cała drużyna Legii – bardzo źle. Paradoksalnie jednak w tej części spotkania "Ryba" był bardziej aktywny. Zaczął jednak nienajlepiej. W 12. minucie usiłował odegrać piłkę klatką piersiową. Podał za lekko i w dogodnej okazji znaleźli się rywale. Na szczęście tym razem Dusan Kuciak był na posterunku.

Lepiej było w 36. minucie, gdy po krótko rozegranym rzucie rożnym Rybus dobrze znalazł się w okolicach pola karnego. Legionista pobiegł w kierunku linii końcowej i tam został powalony przez Driesa Mertensa. Sędzia podyktował rzut wolny tuż przy linii końcowej i linii pola karnego. Piłkarze Legii koncertowo zmarnowali jednak ten stały fragment gry.

W pierwszej połowie Rybus usiłował też uruchomić swoich kolegów po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki nie ruszył jednak żaden z legionistów. Interweniować nie miał zamiaru też Przemysław Tytoń i piłka po odbiciu się od ziemi, przeleciała ponad poprzeczką. Bliższy zaliczenia asysty był "Ryba" w 52. minucie. Po jego dośrodkowaniu Marcin Komorowski minimalnie jednak przestrzelił.

W 82. minucie Jakub Kosecki zastąpił Macieja Rybusa. Po meczu z PSV trudno pochwalić "Rybę". Trudno zresztą chwalić większość graczy Legii. Holendrzy wcale nie byli poza zasięgiem "wojskowych". Do Warszawy nie pojechał jednak nawet jeden punkt.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Macieja Rybusa (w nawiasie pierwsza + druga połowa)