Michał Kucharczyk - fot. Mishka

U-21: Portugalia 1-1 Polska. Bramka Kucharczyka

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała na wyjeździe z Portugalią w meczu grupy 6 eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 1-1. Podopieczni Stefana Majewskiego przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Filipa Kurty. Jedyną bramkę dla Polski zdobył w 36. minucie Michał Kucharczyk, który przebywał na boisku 45 minut. Pełne spotkanie rozegrał natomiast Ariel Borysiuk.

U-21: Portugalia 1-1 (1-1) Polska
6' Mendes - 36' Kucharczyk

Polska: 1. Filip Kurto - 2. Paweł Olkowski, 3. Grzegorz Krychowiak, 4. Piotr Malarczyk, 5. Paweł Oleksy - 11. Tomasz Kupisz, 6. Łukasz Tymiński, 8. Ariel Borysiuk, 10. Mateusz Klich (71' 13. Kamil Drygas), 7. Michał Kucharczyk (45' 12. Łukasz Skorupski) - 9. Artur Sobiech (77' 15. Paweł Wszołek)

Portugalia: 1. Mika - 2. Cédric Soares, 3. Pedro Mendes, 4. João Pereira, 5. Mário Rui - 7. André Martins (77' 15. David Simão), 6. André Almeida, 8. Saná (59' 18. Nélson Oliveira), 10. Josué Pesqueira, 9. Rui Fonte - 11. Wilson Eduardo (77' 16. Diogo Viana).

żółte kartki: Olkowski, Oleksy, Sobiech
czerwona kartka: Filip Kurto (45. minuta, Polska, za faul taktyczny).

W 45. minucie Wilson Eduardo nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Skorupski obronił).