Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 2001 zajęły 4. miejsce w międzynarodowym turnieju Legia Cup. Legioniści byli o krok o wejścia do finału, ale po rzutach karnych ulegli późniejszym triumfatorom, Karpatom Lwów. Swoje mecze ligowe wygrały wszystkie drużyny rozgrywające swoje mecze w niedzielę. Młodzicy CWKS pokonali 2-1 Pogoń Grodzisk '99, a Młode Wilki 2002 pokonały wysoko (11-2) Rakovię. W dokończonym pojedynku derbowym orlików młodszych gracze CWKS 2002 dołożyli jeszcze jednego gola i wygrali 8-5 z Polonią.

Legia Cup - dzień 2: Zdjęcia z meczów ze Spartą i Karpatami

Ćwierćfinały:
Karpaty Lwów 7-0 Ateitis Wilno
Legia Warszawa 2-1 Sparta Praga (gole: Anusik, Sędzikowski)

Finał: Karpaty Lwów 1-0 DTFS

Skład Legii: Adam Kaniewski - Jan Goliński, Kacper Radkowski, Mateusz Cichocki, Teodor Czuraj, Damian Sędzikowski, Jakub Bartnicki, Sebastian Duczek, Stanisław Muniak, Maciej Anusik, Sebastian Gajownik, Maciej Kraśniewski
Trener: Tomasz Borowik (as. Dominik Przybyła)

Po sobotniej fazie grupowej, w której legioniści zajęli trzecie miejsce, w 1/4 finału czekał na nich bardzo mocny przeciwnik w postaci Sparty Praga. Mocno zmotywowani gospodarze po golach Maćka Anusika i Damiana Sędzikowskiego objęli jeszcze przed przerwą dwubramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie gola kontaktowego zdobyli Czesi, ale tylko na moment wlało to niepokój w serca obserwatorów. To legioniści byli częściej przy piłce i stworzyli sobie jeszcze co najmniej pięć dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Mecz półfinałowy z Karpatami miał nieco inny przebieg. Oba zespoły grały dość ostrożnie, nie chcąc narażać się na kontry. Do przerwy ciut więcej z gry mieli chłopcy z Ukrainy, po przerwie do głosu doszli podopieczni Tomasza Borowika. Bezbramkowy remis oznaczał konieczność rozegrania rzutów karnych. Gdy w pierwszej kolejce goście spudłowali wydawało się, że droga do finału stoi otworem. Niestety, nasi zawodnicy przestrzelili aż dwukrotnie i nie zdołali awansować do finału.
W meczu o 3. miejsce Młode Wilki spotkały Herthę, która niespodziewanie odpadła w półfinale z Czesko-Niemiecką Szkółką Piłkarską (DTFS). Legioniści objęli prowadzenie, ale tuż przed przerwą stracili gola. Gdy w drugiej odsłonie rzucili się do ataku, zostali parokrotnie bezlitośnie skontrowani i stracili dużą cześć animuszu, tracąc ostatecznie 5 bramek. W finale DTFS uległ 0-1 Karpatom, które zostały triumfatorem tegorocznej edycji.

Mimo że legionistom nie udało się zdobyć miejsca na podium, a w ich grze można jeszcze znaleźć niemało mankamentów, warto docenić że walczyli bez kompleksów i sprawiali kłopoty nawet najbardziej renomowanym rywalom. Od czasu przekształcenia turnieju w imprezę w pełni międzynarodową, był to najlepszy wynik naszej drużyny w Legia Cup (warto dodać, że w obecnej edycji uczestniczyły, poza triumfatorami ze Lwowa i Kalevem, te same drużyny, co przed rokiem). Do drużyny gwiazd tegorocznego turnieju został wybrany skrzydłowy Damian Sędzikowski.

Pogoń Grodzisk 99 1-2 (0-1) CWKS Legia 99
0-1 Daniel Markowski (dob. strzału Szymona Milczarka)
1-1
1-2 gol samobójczy

CWKS Legia: Godlewski - Kotarski, Cyburski, Żelazo - Milczarek, Kąkol, Laskus, Markowski, Filipiuk oraz Niedbała, Chaterera

Legioniści rozegrali jeden z lepszych meczów w tej rundzie. Choć skuteczność nie była tego dnia ich najmocniejszą stroną, jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie - po tym, jak Szymon Milczarek trafił w spojenie słupka z poprzeczką, piłkę skutecznie dobił Daniel Markowski. Grodziszczanie stworzyli sobie dwie okazje, ale zrazu bez efektu bramkowego. Niestety, tuż po przerwie gospodarze wyrównali, a poczynaniami legionistów pod bramką przeciwnika zaczęły rządzić nerwy. Dwa razy w poprzeczkę trafił Milczarek, raz David Chaterera, czterokrotnie okazji sam na sam nie wykorzystał Tomek Filipiuk, a rozgrywający dobre spotkanie na pozycji defensywnego pomocnika Filip Kąkol trafił w słupek. W końcu podopiecznych Damiana Bartnika wyręczyli... przeciwnicy, pakując piłkę do własnej siatki w zamieszaniu podbramkowym. Legioniści odnieśli w ten sposób zasłużone (biorąc pod uwagę przebieg meczu) zwycięstwo. Na koniec rundy gracze CWKS z 17 punktami w 10 meczach zajmują 4. miejsce. W najbliższy weekend młodzicy wezmą udział w organizowanym przez Okęcie turnieju w hali na ul. Gładkiej. Wśród ich przeciwników grupowych są: Okęcie I, AS Imielin, Varsovia, UKS Borzęcin i Rakovia.

8-5 Michał Janowicz

CWKS Legia: Wrotniewski (K. Grabowicz) - Ślasa, Pudełko, K. Ładomirski, Ruciński, M. Grabowicz, Łyś, P. Bujak, Janowicz, Krasnodębski

Legia 02 11-2 (6-2) Rakovia Warszawa Zdjęcia z meczu
0-1 4 min. Filip Kapela (rzut wolny)
0-2 10 min. Jakub Paciorek
1-2 15 min. Jacek Kowalski b.a.
2-2 19 min. Grzegorz Skrzos (as. Maciej Zambrzycki)
3-2 22 min. Grzegorz Skrzos
4-2 24 min. Maciej Zambrzycki (as. Jakub Noga)
5-2 27 min. Jakub Noga (as. Maciej Zambrzycki)
6-2 29 min. Jakub Noga (as. Jakub Dorosz)
7-2 31 min. Kornel Toczyski (as. Oliwier Klorek)
8-2 35 min. Gabriel Skiba (as. Jacek Kowalski)
9-2 55 min. Jakub Dorosz (rzut wolny)
10-2 57 min. Piotr Owczarek (as. Grzegorz Skrzos)
11-2 58 min. Grzegorz Skrzos b.a.

Legia: Skiba (31' Dorosz) - M. Kruszewski, Toczyski, Poncyliusz,
Rudnicki, Wysokiński, Kowalski, Peda, Klorek, Chmielewski, Kruk, Zambrzycki, Noga, Dorosz, Skrzos, Owczarek

Mecz z szóstą w tabeli Rakovią zapowiadał się jako jedno z ciekawszych w tej rundzie. Drużyna z Ochoty jako jedyna do tej pory wygrała z liderującą do tej kolejki Unią i nie straciła w żadnym meczu więcej niż 6 bramek. Początek potwierdzał te obawy - legioniści zdawali się lekko speszeni, a zagrzewani przez bardzo żywiołową grupę rodziców goście po strzale z rzutu wolnego objęli prowadzenie i stworzyli sobie dwie kolejne okazje - drugą z nich wykorzystał po prostopadłym podaniu Jakub Paciorek. Młode Wilki przeprowadziły kilka akcji, ale dopiero Jacek Kowalski po efektownym dryblingu zdobył gola kontaktowego tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą kwartę. Podopieczni Goncalo Feio bardziej uwierzyli w swoje umiejętności i w drugiej kwarcie przeprowadzili generalny szturm, który dał im 5 goli; szczególnie efektowny był gol Maćka Zambrzyckiego, który uderzył z dystansu w samo okienko w 24. minucie. Tyle samo bramek padło w drugiej połowie, a jej ozdobą był strzał z rzutu wolnego Kuby Dorosza. Nasz środkowy pomocnik występował w tym momencie już na bramce, ale trener postanowił zaryzykować i zaufać jego umiejętnościom - i nie zawiódł się. Warto także wyróżnić za aktywność, gol i kilka efektownych zagrań Grześka Skrzosa i Jacka Kowalskiego. Wygrana 11-2 przy jednoczesnej porażce Unii z mocnym Zniczem dała legionistom awans na pozycję lidera na koniec rundy.

Bilans drużyny w rundzie jesiennej 2011/2012:
10 meczów, 9 wygranych, 1 porażka (2-4 z Unią W-wa), 27 punktów, gole 116-20

Statystyki zawodników w meczach ligowych:
(Imię i nazwisko, ilość występów, gole+asysty=klas. kanadyjska)