Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi w meczu sparingowym pokonali 2-0 KSZO, a ich koledzy z rocznika 96 bezbramkowo zremisowali z rówieśnikami z Ostrowca. Młode Wilki 98 błysnęły skutecznością w pojedynku z o rok starszymi piłkarzami Agrykoli, wygrywając 6-1, a gracze z rocznika 1997 pewnie pokonali 4-1 Top-54 Biała Podlaska. Zespół orlików nieźle rozpoczął turniej w Krakowie, ale po dwóch zwycięstwach przyszły dwie porażki.

Legia 93/4 2-0 (1-0) SMS KSZO Ostrowiec 93/4 Zdjęcia z meczu
1-0 20 min. Piotr Karniszewski (as. Bartłomiej Kalinkowski)
2-0 73 min. Ryszard Breś (as. Patryk Sokołowski)

Legia: Zieliński (46' Pogorzelec [95]) - Turzyniecki, Dankowski, gracz testowany [94], Breś [92] - Karniszewski [92] (46' Mąka), Siwak (46' Łągiewczyk [95]), Kalinkowski (46' Sokołowski), Kurowski (46' Janusiewicz), K. Grudniewski (46' Mazek) - Kępka (46' Żegleń)

Drużyna juniorów starszych (uzupełniona tym razem 2 graczami młodszymi i 3 piłkarzami Młodej Legii z roczników 92-94) dość pewnie poradziła sobie z KSZO. Goście podeszli do meczu dość ostrożnie i ciężko było przebić się pod ich bramkę, dopiero po 20 minutach gry Bartek Kalinkowski wypuścił prostopadłym podaniem Piotra Karniszewskiego, a ten nie zmarnował dogodnej okazji na uzyskanie prowadzenia. Groźnie strzelał również Kamil Kurowski, a po jednym z licznych tego dnia rajdów Łukasza Turzynieckiego tuż obok słupka strzelił Michał Kępka. Po przerwie z początku obraz gry nie uległ zmianie - gracze z Ostrowca próbowali kontr, a legioniści z mozołem przełamywali linie obrone KSZO. W 53, minucie dogodnej sytuacji nie zdołał wykorzystać Ryszard Breś, ale 20 minut później ten sam zawodnik po prostopadłym podaniu Patryka Sokołowskiego podwyższył na 2-0. Chwilę potem mogło być 3-0, ale arbiter nie uznał bramki zdobytej przez Kamila Dankowskiego, z uwagi na pozycję spaloną. W 82. minucie groźnie strzelił również Maciej Mąka, ale futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. Za tydzień legioniści zmierza się na własnym boisku z drużyną Polonii 94 - wicelidera rozgrywek MLJ'94.

Legia 96 0-0 KSZO Ostrowiec 96/7

Legia: Jędraszczak - Ozga (50' Kraska), Najemski, Makowski, Baranowski - Radziszewski, Turżonek, Tomasiewicz, Nidzgorski - Szczepański, Anczewski

Legioniści, mimo sporej przewagi, nie zdołali wygrać z KSZO Ostrowiec. Dwukrotnie w poprzeczkę trafił Kuba Nidzgorski, raz Paweł Radziszewski, a w 60. min. Kamil Anczewski nie wykorzystał rzutu karnego. Choć wynik mógłby sugerować coś innego, spotkanie było dalece mniej wyrównane niż mecz juniorów starszych. Być może o końcowym rezultacie zadecydowała wyjątkowo krótka (z uwagi na kontuzje i choroby - epidemia grypy zdziesiątkowała również rocznik 1995) ławka rezerwowych Legii.

Legia 97 4-1 Top-54 Biała Podlaska Zdjęcia z meczu
1-0 16 min. Mateusz Wieteska
2-0 19 min. Michał Podlecki (as. Mateusz Wieteska)
2-1 20 min.
3-1 54 min. Konrad Zaradny (dob. strzału gracza testowanego II)
4-1 61 min. Patryk Kostrzanowski (as. gracz testowany II)

Legia: Jaroszko (36' Wojcieszak) - Bogacz (36' Krasuski), Kostrzanowski (36' Górka), gracz testowany I, Witkowski - Wiśniewski (60' Jaroszko), Wieteska, Podlecki (53' Bogacz), Zaradny (36' Cieślak) - Stasz (55' Zaradny), gracz testowany II

Legia 98 6-1 (1-0, 1-1) Agrykola Warszawa 97 Zdjęcia z meczu
1-0 28 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
1-1 53 min.
2-1 69 min. Mateusz Hołownia (as. Mikołaj Napora)
3-1 73 min. Mikołaj Napora (as. Aleksander Waniek)
4-1 75 min. Kamil Wojtkowski (as. Mikołaj Napora)
5-1 87 min. Przemysław Iwański (dob. strzał Aleksandra Wańka z rz. wolnego)
6-1 88 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
grano 3x30 minut

Legia: Ceran (31' Brylewski, 61' Balawejder) - Majewski, Orłowski (61' Żyro), gr. testowany (61' Waniek), Ostrowski (21' Gregorczuk) - Leleno(31' Dikof, 80' Kaniecki), Żyro (31' Ostrowski,76' Leleno), Waniek (31' Iwański), Hołownia (31-60 i 88-90' Korczakowski) - Wojtkowski (31-60' Kaniecki), Napora (31-57' Wiszorowski)
Trener: Jarosław Wojciechowski, as. Sebastian Karst

Dobra postawa Młodych Wilków w meczu z trzecią drużyną rozgrywek rocznika starszego. Przez pierwszą godzinę gry goście stawiali jednak poważny opór podopiecznym Jarosława Wojciechowskiego. Legioniści nieco szybciej operowali piłką i dłużej utzymywali się przy niej, ale piłkarze z drugiej strony ulicy Myśliwieckiej grali w sposób zdyscyplinowany taktycznie i zdołali w pierwszej tercji stworzyć sobie cztery dogodne sytuacje bramkowe - dwa razy spudłowali, raz obronił Kamil Ceran, a raz piłkę z pustej bramki wybił testowany obrońca z Radomia. Legioniści byli blisko szczęścia po strzałach Olka Wańka i Mikoaja Napory, ale dopiero strzał Mateusza Leleno po akcji Wańka dał im prowadzenie. W drugiej tercji na boisku pojawiło się 7 nowych graczy, głównie spoza podstawowego składu i gra się wyrównała. Legia mogła zdobyć gola po zamieszaniu w polu karnym, ale to goście w podobnej sytuacji, po celnej dobitce gracza testowanego doprowadzili do wyrównania w 53. minucie. Kilka chwil później Mikołaj Brylewski ponownie musiał zmierzyć się z przeciwnikiem sam na sam, ale tym razem był górą.

W trzeciej tercji na boisko powróciła część podstawowego składu Młodych Wilków jednka można było mieć obawy, czy młodsi o rok piłkarze z Łazienkowskiej dobrze zniosą kondycyjnie 9-minutowy maraton. Po 10 minutach walki w środku pola okazało sie, że to oni mają jednak więcej sił. Po dwójkowej akcji z Naporą gola zdobył coraz pewniej czujący się na boisku Mateusz Hołownia, piłkę do siatki wbił również Kamil Wojtkowski, tyle że ze spalonego. Dwie doskonałe okazje miał również Napora,który w końcu po podaniu dobrze dysponowanego Wańka podwyższył na 3-1. Ostatni kwadrans był już bardzo jednstronny - zmęczeni i jakby zdemotywowani gracze Agrykoli nie zagrażali już w ogóle bramce Legii, za to pod ich bramką było gorąco. Kolejne gole zdobyli: Wojtkowski, Premek Iwański i Leleno, a gdyby Napora i Waniek wykorzystali kolejne sytuacje sam na sam mogłoby być nawet wyżej.

5. MFK Koszyce 1p. 1-11

Młode Wilki zaprezentowały w sobotę ładną zespołową grę i obok Lecha Poznań należały do prezentujących najbardziej dojrzałą grę drużyn. Może pierwszy mecz nie był jeszcze ich popisem, za to w pojedynku z Koszycami było już koncertowo. W meczach z Rakowem i Szóstką Jasło gra naszych zawodników również mogła się podobać, niestety zabrakło skuteczności i nasi gracze nie zdołali wygrać. Po samobóju w ostatnich minutach meczu legionisci przegrali i odpadli z wlaki o miejsca 1-8. W niedzielę legioniści walczyć będą w finale B o miejsca 9-20.