Dusan Kuciak od 645 minut nie wyjmował piłki z siatki w meczach ligowych - fot. Legionisci.com

Kuciak pobił rekord Szamotulskiego

Fumen - Wiadomość archiwalna

Dusan Kuciak ponownie zachował w lidze czyste konto! To już siódme spotkanie z rzędu na "zero z tyłu". Bramkarz Legii został pokonany ostatni raz dwa miesiące temu, kiedy to na kwadrans przed końcem spotkania na 2-1 strzelili gracze Polonii Warszawa. Od tego momentu licznik wskazuje już 645 minut bez straty gola w ekstraklasie. Tym samym Słowak pobił rekord Grzegorza Szamotulskiego, który może się pochwalić wynikiem zaledwie o 7 minut gorszym.

W pokonanym polu pozostał również krajan Kuciaka, Jan Mucha. Obecny bramkarz Evertonu cieszył się z passy z czystym kontem w polskiej lidze trwającej 634 minuty.

Jeżeli Dusan Kuciak zachowa czyste konto przez kolejne 118 minut, wówczas przegoni w klasyfikacji Władysława Grotyńskiego. Legendarny bramkarz zaliczył w sezonie 1969/1970 serię 762 minut bez puszczonej bramki. Jak tego dokonać? Nie stracić gola w potyczce z Zagłębiem Lubin i przynajmniej przez niespełna dwa kwadranse w Kielcach. Powodzenia!