Medal za zdobycie Pucharu Polski 2011

Legijne aukcje WOŚP zebrały ponad 10 tys. zł

Woytek - Wiadomość archiwalna

Koszulkę i piłkę Legii Warszawa podpisane przez piłkarzy stołecznego klubu, które na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał sponsor klubu Action, wylicytowano za 4800 zł. Za jeszcze większą kwotę jeden z kibiców wylicytował medal za Puchar Polski 2011, który na WOŚP przekazał klub.

Medal został kupiony przez użytkownika o nicku "MP Flesh" (zwycięzca chce pozostać anonimowy, prosi jedynie by określać go jako "Legionista z Żylety") za 5400 złotych. Zwycięzca aukcji, oprócz oryginalnego medalu, który legioniści wywalczyli w minionym roku w bydgoskim finale krajowego pucharu, otrzyma zdjęcie piłkarzy Legii z Pucharem Polski z autografami zawodników.

Piłka z autografami osiągnęła cenę 3000 złotych, a nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyła się koszulka, zlicytowana ostatecznie za 1802 złote.

"Cieszymy się, że obie aukcje spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Dzięki temu mogliśmy w jakimś stopniu przyczynić się do sukcesu kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - mówi Anna Bielińska, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Action S.A. "Dziękujemy też wszystkim uczestnikom aukcji oraz kibicom Legii, którzy pomogli nam wypromować aukcje" - dodaje.

Całkowity dochód ze wszystkich aukcji zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.