REKLAMA

Kilka słów o Arisie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

O godzinie 14:00 czasu polskiego Legia zmierzy się z najsilniejszym przeciwnikiem podczas zgrupowania na Cyprze. Będzie nim pierwszy zespół Arisu Limassol. Wszyscy dotychczasowi sparingpartnerzy zagrali z warszawską jedenastką drużynami młodzieżowymi U-21. Podobnie będzie w przypadku meczu z Lokomotiwem II Moskwa.

Aris Limassol zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy i od ostatniego, czternastego, miejsca dzieli go tylko kilka punktów. Warto jednak zaznaczyć, że ta niska pozycja wynika z faktu, że ubiegłym sezonie piłkarze Arisu walczyli na drugoligowych boiskach.

Klub powstał w 1930 r. Do największych sukcesów Arisu można zaliczyć awans do finału Pucharu Cypru w 1989 r., w którym przegrał 2-3 z lokalnym rywalem AEL Limassol. W zasadzie przez cały okres swojego istnienia zespół grał na przemian w pierwszej i drugiej lidze.

W ostatniej ligowej kolejce, 15 stycznia, Aris zremisował 1-1 z Alki Larnaka. Warto dodać, że w cypryjskim zespole gra obecnie jeden Polak, Łukasz Sosin.

Początek spotkania o godz. 14:00. Mecz odbędzie się w Limassol. Zapraszamy do śledzenia naszej Relacji LIVE! z Cypru.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.