REKLAMA

Pomoc dla Zuzi i Piotrusia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Rodzice Zuzanny Wołyńczuk zwrócili się do nas z prośbą o publikację informacji na temat charytatywnej aukcji koszulki Legii z podpisami zawodników, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację dwuletniej Zuzi. Trwa również akcja oddawania krwi dla 12-letniego Piotrusia Jareckiego, który ma nowotwór węzłów chłonnych - chłoniak oraz białaczkę limfoblastyczną.

Na chwilę obecną potrzeba jeszcze dużo krwi. Każda złotówka się liczy gdyż niestety rodzice Piotrusia nie są ludźmi zamożnymi (taka specyfika regionu) i przeżywają to wszystko jeszcze bardziej gdyż nie mogą sami zapewnić dziecku normalnego funkcjonowania - KAŻDA POMOC JEST WAŻNA.

Krew można oddawać w całej Polsce - Warunkiem koniecznym jest przesłanie zaświadczenia o oddaniu krwi z dopiskiem "dla Piotrka Jareckiego" na adres:
Daniel Woliński
ul. Kałuszyńska 7, 08-110 Siedlce

lub bezpośrednio w Siedlcach:

D.H. CHESTER (na dole w solarium)
ul. Piłsudskiego 9, Siedlce

Dla Piotrusia można również przekazać swój 1% podatku:
KRS 0000128832
z dopiskiem "dla Piotrusia Jareckiego"

lub na konto Fundacji Spełnionych Marzeń:
ING BANK ŚLĄSKI
52 1050 1025 1000 0022 6844 0571
z dopiskiem "dla Piotrka Jareckiego"

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pomoc dla Zuzi

Zuzia przyszła na świat 7 marca 2010 roku, zdiagnozowano u niej zespół wad wrodzonych „Charge” - to bardzo rzadka genetyczna choroba. Zuzia oprócz rozszczepu podniebienia, dziąseł oraz wargi ma dysmorfię uszu, asymetrię twarzy, porażenie nerwu twarzowego oraz szczeliny w siatkówkach i naczyniówkach w obu oczach. Wada wzroku należy do tych nieoperacyjnych, na dzień dzisiejszy medycyna nie zna sposobu na jej wyleczenie. Ważna jest natomiast stymulacja i pobudzanie wzroku dziecka. Zuzia po prostu musi się nauczyć żyć z tą wadą, a my musimy zapewnić jej tę naukę. Zuzia przeszła już bardzo ciężką operację rekonstrukcji podniebienia, nosa oraz wargi. W przyszłości czeka ja jeszcze przeszczep fragmentu kości z miednicy w miejsce rozszczepu dziąseł. Zuzia do chwili obecnej nie potrafi samodzielnie jeść-karmiona jest przez skórną endoskopową gastrostomię typu PEG. Wymaga bardzo częstej rehabilitacji przez logopedów i neurologopedów, podczas której specjaliści pobudzają mięśnie służące do połykania oraz odwrażliwiają buzię. Badania kardiologiczne wykazały również wadę serca – drożny otwór owalny, która wymaga w najbliższym czasie kolejnej operacji. Zuzia wymaga też intensywnej rehabilitacji psychoruchowej, ponieważ ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Długi pobyt w szpitalu spowodował, że Zuzia jest opóźniona w rozwoju w stosunku do innych dzieci. Trzeba wiele pracy aby miała szansę nadgonić tą stratę.

Aby pomóc Zuzi potrzebna jest fachowa i długoletnia rehabilitacja, która bardzo dużo kosztuje, oraz specjalistyczne środki medyczne. Dzięki darowiźnie bądź 1% podatku może uda nam się zebrać pieniążki na przywrócenie naszej córeczki do szybszego normalnego funkcjonowania. Do chwili obecnej dzięki Państwa hojności udało nam się sfinansować kosztowną rehabilitację, która przyniosła wiele sukcesów. Zuzia zrobiła ogromny postęp, zaczęła samodzielnie siadać i udaje jej się podpełznąć kilka metrów. Dzięki intensywnym ćwiczeniom z logopedą zaczęła naśladować odgłosy niektórych zwierząt i gaworzyć. Mogliśmy sobie pozwolić na kosztowne konsultacje z najlepszymi specjalistami w dziedzinie laryngologii i chirurgii.

Niestety Zuzia w dalszym ciągu wymaga diagnostyki w różnym kierunku, np. Od miesięcy borykamy się z dużymi kłopotami oddechowymi.
Jeśli bylibyście Państwo skłonni ofiarować swoją pomoc, można dokonać tego na dwa sposoby:

Forma Przekazania 1% Podatku – wypełniając rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38)
Należy wpisać Numer KRS – 0000037904 oraz numer podopiecznego 13213 wraz z imieniem i nazwiskiem Zuzanna Wołyńczuk.

Forma Darowizny – osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT)
Wystarczy dokonać wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
nr konta : 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 i koniecznie z dopiskiem „Dla Zuzanny Wołyńczuk numer podopiecznego : 13213”

Dane fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Nr KRS: 0000037904
Nr konta : 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
Ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
www.dzieciom.pl

AUKCJA CHARYTATYWNA KOSZULKI LEGII Z AUTOGRAFAMI

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.