REKLAMA

Kącik kolekcjonera: Odznaki Deyny (12)

Dariusz Chojnacki - Wiadomość archiwalna

Kazimierz Deyna bez wątpienia był jednym z najlepszych polskich piłkarzy. Dla kibiców Legii jest On jednak kimś więcej niż tylko sportowcem. To ikona i symbol Legii. Nie chodzi tutaj tylko o piłkarski geniusz, który był oczywisty. Chodzi o dużo więcej! Był i jest On dla całej rzeszy kibiców Legii bożyszczem i znakiem rozpoznawczym drużyny ze stolicy. Nawet dla fanatyków z obecnego pokolenia, którym nie dane było podziwiać na żywo jego piłkarskiego kunsztu, jest idolem!Wydanych zostało wiele pamiątek dotyczących Deyny, takich jak np.: szaliki, proporczyki, odznaki, flagi i wlepki. Powstało kilkanaście wersji odznak i różnorakich wpinek poświęconych Deynie. Większość z nich powstała na przestrzeni ostatnich 10 lat. Wykonania ich są bardzo różne, od pięknych, dużych, dwuczęściowych, emaliowanych odznak do najbardziej popularnych obecnie tzw. buttonów mocowanych na agrafkę.

Poniżej przedstawiamy zbiór 14 kolekcjonerskich odznak poświęconych Deynie. Najstarsza z nich pochodzi z 1973 roku a najnowszą jest odznaka - cegiełka na budowę pomnika.

Ponadto informujemy, iż od dnia 1.06.2012 roku w Krośnie obejrzeć można będzie pamiątki piłkarskie, w tym zbiór odznak Legii z kolekcji Mariusza Bębna. Otwarcie wystawy w Muzeum Rzemiosła przy ul. Piłsudskiego zaplanowane jest na godzinę 17:30. Na wystawie prezentowane będą odznaki i inne pamiątki dotyczące krajowych federacji piłki nożnej z całego świata oraz odznaki i inne pamiątki Legii Warszawa oraz Realu Madryt. Kolekcja odznak Legii należąca do Mariusza liczy kilkaset sztuk i zalicza się do jednych z większych zbiorów z tego tematu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Legii z Krosna i nie tylko do odwiedzenia wystawy.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub sugestie co do prowadzonego Kącika Kolekcjonera, proszę o kontakt na adres: darek.chojnacki@legionisci.com.
Okolicznościowy medal z „Rozgrywek o puchar im. Kazimierza Deyny” zorganizowanych w 1999 roku przez Polski Związek Piłki Nożnej.


fot. Dariusz Chojnacki
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.