Młodzież: mecze środowe

Raffi - Wiadomość archiwalna

Dwa zaległe spotkanie rozegrali dziś juniorzy młodsi Legii. Młode Wilki 95 pokonały 4-0 4. w tabeli zespół KS Piaseczno, po golach Araka (dwa), Anczewskiego i Waszkiewicza. Piłkarze o rok młodsi w meczu na boisku niedawnego wicelidera, Rakovii/Gwardii Warszawa, wygrali aż 12-0 i pozostają na pozycji lidera, z blisko 20-punktową przewagą nad Piasecznem i Gwardią.

Legia 95 4-0 (2-0) KS Piaseczno 95
1-0 5 min. Kamil Anczewski (as. Daniel Rosiński)
2-0 14 min. Jakub Arak (as. Tomasz Prejs)
3-0 61 min. Jakub Arak b.a.
4-0 65 min. Jakub Waszkiewicz (as. Kamil Anczewski)

Legia: Haluch - Radziszewski [96], Zawal, Kucharski, Ciepielewski (70' Piwowarczyk) - Prejs (60' Waszkiewicz), Dziewicki (50' Piórkowski), Śmigielski (70' Milewski), Rosiński (50' Kazimierczyk) - Arak, Anczewski [96]

Pewne zwycięstwo podopiecznych Jarosława Wójcika. Artur Haluch tylko trzykrotnie został zatrudniony przez piłkarzy z Piaseczna (poprzeczka w pierwszej połowie, uderzenie głową i silny strzał z dystansu po przerwie). Drużyna gości to jeden z mocniejszych przeciwników ligowych od lat, ale tym razem szybko zdobyty za sprawą "pożyczonego" z rocznika młodszego Kamila Anczewskiego gol i konsekwentna gra w defensywie oraz w budowaniu akcji na połowie przeciwnika doprowadziły do dużej liczby okazji na podwyższenie. Jedną z nich wykorzystał Kuba Arak, który wpisał się na listę strzelców także po przerwie i tym samym ma na koncie już aż 28 trafień. Wynik ustalił po dwójkowej akcji z Anczewskim Kuba Waszkiewicz. Legioniści mieli kilka innych okazji do zdobycia gola, bądź to po akcjach dwójkowych Arak - Anczewski czy też ofensywnych rajdach i sytuacjach sam na sam Tomasza Prejsa, jednak 4-bramkowe zwycięstwo z drużyną, która ani razu w tym sezonie nie straciła więcej niż 3 gole, również ma swoją wagę. Także biorąc pod uwagę pewne osłabienia w drużynie gości - chociaż i legioniści musieli się uzupełniać skład graczami z młodszego rocznika, którzy zresztą pokazali się z bardzo dobrej strony.
W niedzielę o 11 przy Łazienkowskiej mecz Legia - Polonia, który będzie jedną z ostatnich szans na odzyskanie prymatu w tabeli. Legioniści musieliby jednak liczyć oprócz ewentualnej wygranej z Mazurem i Polonią, na choćby jedną wpadkę któregoś z rywali w innym meczu.

Czołowi strzelcy Legii '95: Arak 28, Rosiński 14, Śmigielski, Stolarz po 3
Czołowi "asystenci" Legii '95: Rosiński 7, Dmowski 5, Arak, Piwowarczyk, Prejs po 4

Rakovia/Gwardia Warszawa 96 0-12 (0-6) Legia 96
0-1 13 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Kevin Ozga)
0-2 14 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Robert Bartczak)
0-3 20 min. Arkadiusz Najemski (gł., dob. strz. Damiana Szczepańskiego)
0-4 25 min. Damian Szczepański (as. Grzegorz Tomasiewicz)
0-5 29 min. Robert Bartczak (as. Eryk Rakowski)
0-6 38 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Robert Bartczak)
0-7 41 min. Eryk Rakowski (as. Robert Bartczak)
0-8 64 min. Jakub Nidzgorski (as. Robert Bartczak)
0-9 66 min. Robert Bartczak (as. Damian Szczepański)
0-10 73 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Robert Bartczak)
0-11 78 min. Damian Szczepański b.a.
0-12 80 min. Michał Suchanek (gł., as. Mateusz Baranowski z rzutu wolnego)
Strzały celne/niecelne: Rakovia/Gwardia 1/2 - Legia 28/4

Legia: Jędraszczak (69' Siedlecki) - Ozga, Knyziak, Najemski, Baranowski - Nidzgorski, Podsiadło (46' Zakrzewski), Tomasiewicz, Bartczak, Rakowski (46' Suchanek) - Szczepański

Jesienne spotkanie obu drużyn na Łazienkowskiej było jednym z bardziej wyrównanych pojedynków Legii, a goście długo prowadzili. Drużyna Młodych Wilków musiała sobie poradzić bez Anczewskiego, Radziszewskiego, Makowskiego i Mlonka, jednak legioniści przystąpili do meczu z dużym animuszem. Wprawdzie gwardziści stawiali z początku duży opór i zmusili nawet do interwencji Adriana Jędraszczaka, jednak legioniści szybkimi wymianami piłki i przerzutami na skrzydła oraz prostopadłymi podaniami z minuty na minutę coraz bardziej niepokoili wysoko wychodzącą obronę WKS. Po niecałym kwadransie gry wynik otworzył dwoma trafieniami w odstępie niecałej minuty Grzegorz Tomasiewicz i z piłkarzy Rakovii/Gwardii uszło powietrze. Legioniści strzelali gole zarówno po stałych fragmentach gry (Najemski), kontrach, jak i po szybkim rozegraniu ataku pozycyjnego, zdobywając do przerwy 6 trafień.

Jeżeli gospodarze mieli jakiś plan na zachowanie twarzy w drugiej połowie, runął on już po kilkunastu sekundach, gdy zaraz po wznowieniu gry Eryk Rakowski otrzymał prostopadłe podanie od Roberta Bartczaka (5 asyst w dniu dzisiejszym!) i nie dał szans Aleksandrowi Klusowi. Później na boisku było dużo spokojniej - gwardziści wydawali się zniechęceni, zaś piłkarze Legii starali się "wejść" z piłką do bramki, wybierając zbyt skomplikowane rozwiązania nawet w bezpośrednim sąsiedztwie bramki. W ostatnim kwadransie poczynania podopiecznych Bernarda Kapuścińskiego i Roberta Tańczyńskiego uległy ponownemu ożywieniu; w krótkim odstępie czasu padło 5 kolejnych trafień, które dobiły nie mających już większej ochoty do gry piłkarzy z Racławickiej.

W tabeli legioniści prowadzą z 16-punktową przewagą nad KS Piaseczno (oraz 20-punktową na Rakovią) i mogą już właściwie czekać na rozstrzygnięcia w drugiej grupie. Tam nadspodziewanie dobrze spisuje się Delta Warszawa, która po zwycięstwach nad Polonią Warszawa i Wisłą Płock ma największe szanse na wejście do finału. W ten sposób finał byłby poniekąd potyczką wewnątrzklasową. W obu grupach pozostały jednak do rozegrania po 4 spotkania i niczego nie można przesądzać.