Polska 1-0 Łotwa; debiut Wolskiego

Qbas - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim spotkaniu rywali z Łotwy 1-0. Zwycięskiego gola dla biało-czerwonych zdobył w końcówce spotkania Artur Sobiech, któremu asystował Kamil Grosicki. Było to pierwsze z serii trzech spotkań podopiecznych Franciszka Smudy rozgrywane w ostatniej fazie przygotowań do Euro 2012. W reprezentacji zadebiutował Rafał Wolski.

Po przerwie na murawie pojawiło się jeszcze dwóch graczy Legii. W 46. minucie Wolskiego zastąpił Michał Kucharczyk, a Jakub Wawrzyniak zagrał od 72. minuty.

Sparing lepiej rozpoczęli Łotysze, bowiem już w 2. minucie Artjoms Rudnevs stanął oko w oko z Łukaszem Fabiańskim. Parę minut później pokazali się Polacy, a szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Adrian Mierzejewski. W 16. minucie swoją okazję miał też Rafał Wolski, po szybkim rozegraniu piłki między Grosickim i Pawłem Brożkiem.

Później do głosu doszli Łotysze, którzy niepokoili Fabiańskiego strzałami z dystansu i wrzutkami ze skrzydeł. Groźni byli także przy stałych fragmentach gry. "Bambi" bronił jednak bez zarzutu.

W końcówce ocknęli się nasi zawodnicy. Z dystansu uderzał Rafał Murawski, a po precyzyjnym dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu wolnego Marcin Wasilewski trafił w słupek.

Po zmianie stron działo się niewiele. Polacy nieco poprawili grę w defensywie, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Sami zaś sporadycznie atakowali. Na bramkę uderzali m.in. Grosicki, Adam Matuszczyk, który zmienił Mierzejewskiego. Najbliższy szczęścia był Sebastian Boenisch w 56. minucie, któremu niewiele zabrakło, by wykorzystać dośrodkowanie Grosickiego.

Wreszcie w 82. minucie "Grosik" zacentrował na głowę Artura Sobiecha i ten posłał piłkę do siatki. Wynik mógł podwyższyć Jakub Wawrzyniak, również uderzający głową, ale lewy obrońca Legii nie wykorzystał dośrodkowania Murawskiego.

Polska 1-0 (0-0) Łotwa
1-0 - 82 min. Artur Sobiech

Polska: 12. Łukasz Fabiański - 3. Grzegorz Wojtkowiak, 13. Marcin Wasilewski, 19. Tomasz Jodłowiec (64, 24. Marcin Kamiński), 2. Sebastian Boenisch (72, 14. Jakub Wawrzyniak) - 26. Rafał Wolski (46, 25. Michał Kucharczyk), 7. Eugen Polanski, 11. Rafał Murawski, 18. Adrian Mierzejewski (46, 6. Adam Matuszczyk), 21. Kamil Grosicki - 23. Paweł Brożek (57, 17. Artur Sobiech).

Łotwa: 1. Pāvels Doroševs - 3. Oskars Kļava, 6. Deniss Ivanovs, 13. Kaspars Gorkšs, 10. Ritvars Rugins - 9. Aleksejs Višņakovs (73, 14. Andrejs Perepļotkins), 7. Aleksandrs Fertovs, 5. Oļegs Laizāns (87, 20. Alans Siņeļņikovs), 8. Aleksandrs Cauņa, 11. Ivans Lukjanovs (73, 18. Vladimirs Kamešs) - 16. Artjoms Rudņevs (78, 17. Edgars Gauračs).

żółte kartki: Matuszczyk - Laizāns, Ivanovs.

sędziował: Harald Lechner (Austria).