Damian Zbozień przyjmuje gratulacje od kolegów - fot. turi / Legionisci.com

Sparing: Legia 1-0 Universitatea Cluj

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austriackim Windischgarstem piłkarze Legii wygrali 1-0 z rumuńską Universitateą Cluj. Jedyna brama padła w pierwszej połowie spotkania, a jej strzelcem był Damian Zbozień. Po przerwie zagrał teoretycznie najsilniejszy skład warszawskiego zespołu, ale mimo kilku dogodnych sytuacji kolejne gole już nie padły.

Jan Urban w pierwszej połowie postawił na młodzież. Na boisku zobaczyliśmy więc m.in. Konrada Jałochę, Bartosza Widejkę, Mateusza Cichockiego czy Dominika Furmana.
Pierwszą sytuację legioniści stworzyli w 6. minucie - po długim podaniu Sulera do Kucharczyka bramkarz rumuńskiego zespołu uprzedził legionistę, wybijając piłkę głową poza polem karnym. Kolejne minuty nie przyniosły ciekawych sytuacji żadnego z zespołów. Dopiero niespodziewanie w 15. minucie padła pierwsza bramka dla Legii. Po faulu na Kucharczyku Dominik Furman dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, a tam z bliskiej odległości głową piłkę do siatki skierował Damian Zbozień.
W 20. minucie legioniści stworzyli niezłą sytuację, ale naciskany przez dwóch przeciwników Kucharczyk nie odegrał piłki do żadnego z kolegów. Chwilę później z rzutu wolnego z dużej odległości dośrodkowywał Żurek, ale piłka tylko musnęła głowę Kucharczyka. Już w 24. minucie trener Jan Urban dał odpocząć Kucharczykowi i wpuścił na boisko Marka Saganowskiego. Wcześniej jeszcze nastąpiła chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

W 35. minucie pierwszy strzał na bramkę Legii oddali piłkarze z Rumunii. Raul Ciupe uciekł legionistom wzdłuż linii bocznej, odegrał do Octaviana Draghici, ale ten nie trafił dobrze w piłkę i uderzył niecelnie. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Widejki z rzutu rożnego niecelny strzał ponad poprzeczką oddał Suler.
W rewanżu pięć minut przed końcem tej części spotkania Jałocha uprzedził w polu karnym jednego z przeciwników. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą część spotkania legioniści wybiegli w niemal całkowicie zmienionym składzie. Na boisku pozostał jedynie Marek Saganowski.
Już w 49. minucie piłka po strzele "Sagana" wpadła do bramki, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Żyry. Kilka minut później Żyro urwał się obrońcom i oddał strzał, ale bramkarz nie miał problemów z obroną uderzenia. W 55. minucie żółtą kartką za faul został ukarany Jakub Rzeźniczak.
W 60. minucie strzelał Miroslav Radović, ale piłka wyszła tylko na róg. Rzut rożny nie został jednak zbyt dobrze rozegrany przez legionistów. Trzy minuty później Jędrzejczyk faulował przed własnym polem karnym i przed szansą stanęli Rumuni. Na szczęście ich dośrodkowanie było bardzo niecelne. W rewanżu rzut wolny z ok. 25 metrów wykonywał Michał Żyro, ale i po jego strzale piłka nie trafiła do siatki. W 72. minucie ponownie Żyro uderzył mocno, ale nad poprzeczką.
W 82. minucie legioniści stworzyli bardzo dobrą sytuację. Po dośrodkowaniu niemal z narożnika z lewej strony boiska ładnie główką uderzał Kucharczyk, ale bramkarz wyciągnął się jak struna i zdołał wybić piłkę.
Chyba najlepszą okazję legioniści mieli w 86. minucie, kiedy po rzucie rożnym w sporym zamieszaniu Inaki Astiz srtrzelał głową, ale piłka uderzyła tylko w poprzeczkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.
Kolejny sparing legioniści zagrają we wtorek, ze Sparta Praga.

Sparing: Legia Warszawa 1-0 (1-0) Universitatea Cluj
15' Zbozień

żółta kartka: Rzeźniczak

Skład Legii: Konrad Jałocha (46' Dušan Kuciak), Wojciech Lisowski (46' Artur Jędrzejczyk), Mateusz Cichocki (46' Michał Żewłakow), Marko Šuler (46' Iñaki Astiz), Bartosz Widejko (46' Jakub Rzeźniczak), Aleksander Jagiełło (46' Michał Kucharczyk), Damian Zbozień (46' Daniel Łukasik), Albert Bruce (46' Janusz Gol), Dominik Furman (46' Miroslav Radović), Bartosz Żurek (46' Michał Żyro), Michał Kucharczyk (24' Marek Saganowski).

Skład Universitatei: Ionuț Boșneag, Raul Ciupe (61' Marius Rusu), Adrian Popa (46' Ionuț Grozav), Rareș Cucui (61' Aléx dos Santos), Eduard Nicola (61' Érico da Silva), Dragoș Firțulescu (46' Cleiton), Bogdan Pătrașcu (46' Claudiu Rogozan), Alexandru Păcurar (46' Viorel Dinu), Vasile Gheorghe (61' Roberto Iancu), Cristinel Gafița (46' Aléx Santiago), Octavian Drăghici (46' Aléx da Silva Braz).