Jacek Magiera mistrz siatkonogi - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Wawrzyniak dotarł na obóz

Małgorzata Chłopaś 'turi' - Wiadomość archiwalna

Na poranne zajęcia w Windischgarsten dotarł Jakub Wawrzyniak, który dostał więcej wolnego ze względu na udział w przygotowaniach do EURO 2012 i pobyt na samym turnieju, w którym nie zagrał niestety ani minuty. "Wawrzyn" powoli będzie wdrażany w cykl treningowy - dziś wraz z Dicksonem Choto biegał wokół boiska.

Fotoreportaż z treningu - 29 zdjęć turi

Pozostali legioniści też mieli trening biegowy oraz rozciąganie po sobotnim sparingu. Po godzinie zajęć niektórzy piłkarze wrócili do hotelu, inni zostali jeszcze na boisku w Windischgarsten, doskonaląc swe umiejętności. Jedni zabrali się za ćwiczenie rzutów wolnych, uderzając nad murem, inni testowali Kubę Szumskiego w bramce, strzelając "jedenastki".

Na drugiej płycie Jacek Magiera, Cesar San Juan, Damian Zbozień i Janek Gol zagrali w siatkonogę. Pojedynek był wyrównany - pierwszego seta wygrał sztab szkoleniowy, drugiego piłkarze. W decydującym starciu lepsi okazali się seniorzy. "Jak mogliście to przegrać?! Przecież grałem sam" - żartował "Magic", nawiązując do kiepskiej techniki swojego partnera. "Zboziu" świętował każdy punkt jak mistrzostwo świata, ale ostatecznie przyszło mu jedynie uścisnąć dłonie zwycięskiego teamu. "Brawo Jacek, jednak nie jest z tobą tak źle" - sam siebie pochwalił asystent Jana Urbana.

Sam szkoleniowiec także rekreacyjnie się poruszał - w drużynie z Kibu ogrywał na luzie Juana i kierowcę legijnego autokaru. Ten bardzo chciał się sprawdzić, lecz po chwili oddychał rękawami i na boisko wszedł za niego Magiera. "Krzysiu, Kris, dobrze się czujesz?" - pytał niepewnie Urban, gdy kierowca położył się pod siatką, ledwie zipiąc. "Tak jest, grajcie beze mnie, jeszcze buduję formę" - usłyszał w odpowiedzi.

Popołudnie będzie wolne - piłkarze pojadą nad jezioro, potem będą wspólnie oglądać finał EURO 2012.

Fotoreportaż z treningu - 29 zdjęć turi

fot. turi / Legionisci.com
Damian Zbozień - fot. turi / Legionisci.com

fot. turi / Legionisci.com
Jose Antonio Vicuna i Jan Urban - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.