W ostatnim sparingu Legia przegrała 0-4 ze Spartą Praga - fot. turi / Legionisci.com

Bułgarski rywal na koniec zgrupowania

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Na zakończenie zgrupowania w Austrii piłkarze Legii Warszawa zmierzą się z bułgarskim klubem Lokomotiw Płowdiw. W dotychczasowych sparingach "wojskowi" przegrali 1-4 z Metalistem Charków, wygrali 1-0 z Universatiteą Cluj oraz przegrali 0-4 ze Spartą Praga. Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy na naszą relację LIVE!.

Lokomotiw nie należy do zbyt utytułowanych klubów w Bułgarii. Dzisiejszy rywal Legii tylko raz cieszył się ze zdobycia mistrzostwa kraju. Miało to miejsce w 2004 r. W tym samym roku kibice mieli jeszcze jeden powód do zadowolenia, bo ich drużyna zdobyła Superpuchar Bułgarii. Europy gracze Lokomotiwu jednak nie podbili. W eliminacjach do Ligi Mistrzów musieli uznać wyższość Club Brugge, z którym przegrali 0-2 i 0-4. W sezonie 2012/2013 Bułgarzy do gry w Europie przystąpią w II rundzie eliminacji do Ligi Europy. Ich rywalem będzie holenderskie Vitesse Arnhem. Awans do europejskich pucharów rywal Legii zawdzięcza zdobyciu Pucharu Bułgarii.

W dotychczasowych sparingach Lokomotiw nie prezentował się za dobrze. W czterech meczach kontrolnych nie wygrał ani razu. Co ciekawe ma na swoim koncie równie wysokie porażki jak te, których doświadczyła Legia. Bułgarzy przegrali 0-4 ze Steauą Bukareszt i 1-4 z CFR Cluj. Zarówno "wojskowi", jak i gracze Lkomotiwu stoją więc przed szansą na zanotowanie wygranej.

Lokomotiw Płowdiw 0-0 Jagodina

Lokomotiw:Jordan Gospodinow - Jérémie Rodrigues, Walerij Georgiew, Georgios Salamastrakis, Elidiano Marques Lima, Daniel Georgiew, Hristo Zlatinski, Serginho, Dakson Soares da Silva, Zdrawko Łazarow, Tassio
W drugiej połowie na murawie pojawili się: Minko Żiłkow, Jordan Todorow, Georgi Stefanow, Dragi Kotsew, Hristo Spasow, Ilian Jordanow, Dimitrow, Stanislaw Malamow, Lubomir Cekow

Łokomotiw Płowdiw 0-4 (0-2) Steaua Bukareszt
0-1 31. min. Rocha
0-2 32. min. Novak Martinović
0-3 64. min. Pintili (k)
0-4 73. min. Florin Costea

Lokomotiw: Jordan Gospodinow - Jérémie Rodrigues, Walerij Georgiew, Georgios Salamastrakis, Elidiano Marques Lima, Daniel Georgiew, Dakson Soares da Silva, Serginho, Ilian Jordanow, Jordan Todorow, Tasio
W drugiej połowie na murawie pojawili się: Zdrawko Łazarow, Hristo Spasow, Stanislaw Malamow, Dragi Kotsew, Todor Timonow, Georgi Stefanow

Lokomotiw Płowdiw 2-3 (1-1) FC Zestafoni
0-1 9. min. Jaba Dvali
1-1 13. min. Zdrawko Łazarow
1-2 54. min. Jaba Dvali
1-3 76. min. Szota Babunaszwili
2-3 80. min. Jordan Todorow

Lokomotiw: Baija - Jérémie Rodrigues, Boris Dogue, Georgios Salamastrakis, Elidiano Marques Lima, Todor Timonow, Dakson Soares da Silva, Serginho, Walerij Georgiew, Zdrawko Łazarow, Tasio
W drugiej połowie na murawie pojawili się: Jordan Gospodinow, Jordan Todorow, Dragi Kotsew, Nikolaj Hristozow, Ilian Jordanow, Georgi Stefanow, Hristo Spasow, Kiril Kotew, Stanislaw Malamow

Lokomotiw Płowdiw 1-4 (0-3) CFR Cluj
0-1 27. min. Pantelis Kapetanos
0-2 39. min. Pantelis Kapetanos (k)
0-3 41. min. Pantelis Kapetanos
0-4 70. min. Vasile Maftei
1-4 80. min. Hristo Spasow

Lokomotiw: Jordan Gospodinow - Jérémie Rodrigues, Georgios Salamastrakis, Nikolaj Hristozow, Michail Wenkow, Walerij Georgiew, Daniel Georgiew, Georgi Stefanow, Todor Timonow, Tasio
W drugiej połowie na murawie pojawili się: Baija, Stanislaw Malamow, Hristo Spasow, Todor Timonow, Boris Dogue, Ilian Jordanow, Elidiano Marques Lima