Tenis: Hertel mistrzynią Polski w deblu U-12 (+VIDEO)

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

Ania Hertel z Legii dotarła do finału singlowego turnieju o mistrzostwo Polski do lat 12 w tenisie. Legionistka pokonała najpierw Nadię Brunzlow 6-1, 6-0, następnie Izabelę Kunat 6-3, 6-1, a w półfinale Wiktorię Rutkowską 6-4, 6-3. W niedzielnym finale legionistka zmierzy się z Julią Oczachowską z Goplanii Inowrocław.

W finale debla dziewcząt dwie legionistki stanęły po przeciwnych stronach kortu. Para Ania Hertel (KT Legia Warszawa) / Wiktoria Rutkowska (AZS Poznań) pokonała 6-4, 6-3 debel Paulina Bednarczyk (WTT Wejherowo) / Marta Jaśkiewicz (KT Legia Warszawa). Tym samym Hertel zdobyła złoty medal w deblu, a Jaśkiewicz srebrny. Para Hertel / Rutkowska pokonała w ćwierćfinale Chwalińską i Wierzbowską 6-3, 6-2, a w półfinale Domin i Świątek 6-4, 6-2. Jaśkiewicz w parze z Bednarczyk pokonała w 1/4 finału K. Jaśkiewicz i Kunat 6-7(3), 6-2, 10-7, a w półfinale Oczachowską i Zakordoniec 4-6, 6-3, 10-5. Pozostali reprezentanci Legii w grze pojedynczej i podwójnej (Aleksandra Nadajewska, Anna Kus, Filip Kolasiński i Filip Olech) odpadli we wcześniejszych rundach.

Turniej rozgrywany jest na kortach Legii, wstęp wolny. Finał dziewcząt rozpoczyna się o 10:00 na korcie nr 2.