Estonia 1-0 Polska

Bodziach, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski w pierwszym towarzyskim meczu pod wodzą Waldemara Fornalika przegrała w Tallinie z Estonią 0-1. Gola dla gospodarzy strzelił w doliczonym czasie gry Konstantin Vassiljev z rzutu wolnego. Szansę na wyrównanie kilkadziesiąt sekund później zmarnował Arkadiusz Piech. Jakub Wawrzyniak zagrał 90 minut, a Janusz Gol wszedł na boisko w 68. minucie, zmieniając Ariela Borysiuka.

Estonia 1-0 (0-0) Polska
Bramka: Konstantin Vassiljev 90

Estonia: Sergei Pareiko - Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov, Dmitri Kruglov (56. Taijo Teniste) - Sander Puri, Aleksandr Dmitrijev (83. Sergei Mošnikov), Martin Vunk (56. Konstantin Vassiljev), Henrik Ojamaa (46. Vladimir Voskoboinikov), Joel Lindpere (56. Tarmo Kink) - Andres Oper (46. Kaimar Saag).

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (84. Arkadiusz Piech), Ariel Borysiuk (68. Janusz Gol), Eugen Polanski, Artur Sobiech (46. Adrian Mierzejewski), Maciej Rybus (57. Kamil Grosicki) - Robert Lewandowski.

żółte kartki: Puri, Dmitrijev, Voskoboinikov - Perquis, Rybus.

sędziował: Ken Henry Johnsen (Norwegia).