Dusan Kuciak w walce z Przemysławem Oziębałą - fot. Mishka / Legionisci.com

Powiedzieli po meczu w Zabrzu

Woytek - Wiadomość archiwalna

Dusan Kuciak: W całym meczu prowadziliśmy, ale nie wygraliśmy. Jestem wkurzony, żeby nie powiedzieć ostrzej. Mam do siebie pretensje za bramkę na 1-1, która nie powinna paść. To był mój błąd. Mam tylko nadzieję, że Górnik zagra tak samo dobrze z innymi rywalami, jak w meczu z nami od 80. minuty. W pierwszej połowie Górnik nie grał z nami nic i ograniczał się do dośrodkowań. Po przerwie zagrał lepiej.

Wiem, że nie jesteśmy liderem. Pamiętam jednak jak wiosną byliśmy długo liderem, a z mistrzostwa jednak się nie cieszyliśmy. Dlatego teraz chcę być liderem na koniec rozgrywek.

Dominik Furman: Nie udało się nam wygrać, to dobrze, że chociaż zremisowaliśmy. W ostatnich meczach faktycznie mam niezłą formę, co mnie cieszy. Nie cieszę się jednak do końca z wyniku dzisiejszego spotkania. Liczy się przecież dobro całej drużyny.

Jakub Wawrzyniak: Dlaczego w naszym polu karnym jest groźnie po dośrodkowaniach rywali? Trudne pytanie. Jeśli dogranie jest mocne i precyzyjne, to nie zawsze można dać sobie z nim radę. Bramki często padają po stałych fragmentach gry, bo to bardzo trudny do wybronienia element gry. Nie ma idealnej recepty, jak się temu przeciwstawić. Czego zabrakło nam dziś w Zabrzu? Trzech punktów. Prowadząc 1-0 stwarzaliśmy dobre okazje do podwyższenia. Zabrakło nam jednak ostatniego podania. Sam miałem takie akcje, ale nie udało się ich dobrze zakończyć. Zdobyliśmy jeden punkt i tracimy fotel lidera. Mam nadzieję, że straconych punktów nie zabraknie nam na koniec sezonu.

Adam Danch (Górnik Zabrze): Mecz nie ułożył się dla nas zbyt dobrze. Nie poddaliśmy się jednak i dążyliśmy do wyrównania. Należą się nam brawa, bo zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku. Po golu na 0-1 nie mieliśmy pretensji do naszego bramkarza. Wiadomo, że takie błędy się zdarzają. Kolejnymi interwencjami Łukasz Skorupski pokazał, że jest dobrym zawodnikiem.