Szermierka: Wyniki legionistów na pierwszych zawodach nowego sezonu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Szermierze Legii rozpoczęli nowy sezon zawodami w Warszawie, Gliwicach, Częstochowie i Krakowie. Podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii juniorów w szpadzie triumfował Michał Łapiński. Ten sam zawodnik naszego klubu w pierwszych w tym sezonie zawodach PP zajął 24. miejsce.
Na tych samych zawodach, które odbyły się w Gliwicach, Aleksandra Galińska zajęła 40. miejsce, a Aleksandra Ineksiak była 50.

Kilka dni później w Częstochowie odbył się międzynarodowy turniej młodzików "Coneco Cup", w którym legionistki zajęły następujące lokaty: 12. Zuzanna Olchowik, 16. Dominika Kucharczyk, 19. Patrycja Mielowska, 23. Klaudia Chwiejczak, 45. Aleksandra Bielecka.

W ostatnią sobotę w Krakowie odbył się natomiast międzynarodowy turniej "O Puchar Barbakanu", w którym najlepiej wypadli Seweryn Brzozowski (15. miejsce) i Artiom Gripas (18). Niżej sklasyfikowani zostali Rafał Szwalbe (41), Leszek Szwalbe (51) i Michał Sztyber (85).