Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 98 i 99 wygrały sobotnie mecze z Narwią Ostrołęka, odpowiednio 5-0 i 6-0. Juniorzy młodsi wygrali 1-0 w Przasnyszu i dogonili liderujące dotąd Białe Orły '97. Młodzicy (2000 r.) wygrali 4-0 z Wilgą w Garwolinie. W pozostałych spotkaniach padły wyniki hokejowe: CWKS Legia 2003 pokonał 11-0 Varsovię (w meczu drugich drużyn górą byli gracze z Międzyparkowej), ich rówieśnicy z Łazienkowskiej wygrali 15-1 z Akademią Sportu, zaś gracze o rok starsi pokonali aż 17-1 UKS Żagle.

MKS Przasnysz 0-1 (0-1) Legia 97
0-1 8 min. Michał Podlecki (as. Filip Karbowy)

Legia: Jaroszko - Wojczuk (56' Krasuski). Maj, Witkowski, Gapczyński - Stolarski, Karbowy, Podlecki (75' Wojcieszak), Zaradny, Świderski - Stasz (41 Surma)

Legia 98 5-0 (1-0) Narew Ostrołęka 98 Zdjęcia z meczu
1-0 11 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Hołownia)
2-0 44 min. Marcel Stec (as. Mateusz Dara)
3-0 46 min. Mateusz Leleno (as. Mateusz Dara)
4-0 67 min. Mateusz Leleno (as. Adrian Małachowski)
5-0 69 min. Przemysław Iwański (as. Mateusz Dara)

Strzały (celne): Legia 29 (18) - Narew 2 (0)

Legia: Ceran (36' Brylewski) - Majewski (36' Ławcewicz), Żyro (36' Iwański), Ostrowski, Hołownia (36' Wiszorowski) - Aftyka (36' Urbaniak), Małachowski, Dara, Waniek (36' Gardziński), Wojtkowski (36' Stec) - Leleno

Drużyna trampkarzy pewnie pokonała rówieśników z Narwi, zajmujących przed tą kolejką pozycję wicelidera. Już przed przerwą bardzo duża przewaga legionistów udokumentowana została golem Grzegorza Aftyki. Potem, na skutek dużej nieskuteczności legionistów i dobrej postawy golkipera gości, gole długo nie padały. Narwianie grali mało aktywnie, byli skoncentrowani głównie na obronie i spotkanie przebiegało długimi okresami jedynie na ich połowie. Po przerwie gra legionistów była nieco mniej płynna, ale podopieczni Jarosława Wojciechowskiego byli za to bardziej skuteczni, z 12 okazji bramkowych wykorzystując co trzecią. Do dwóch goli Mateusza Leleno po jednej "cegiełce" dołożyli także: Marcel Stec i Przemysław Iwański, który wykazał się największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym. Warto odnotować również udział Mateusza Dary przy większości ze zdobytych bramek. Legionisći z kompletem 15 punktów prowadzą w tabeli, o 3 oczka wyprzedzając Legionovię, a o 5 trzecią w tabeli Narew.

Legia 99 6-0 (4-0) Narew Ostrołęka 98
1-0 2 min. Oskar Wojtysiak (gł., as. Bartosz Olszewski)
2-0 26 min. Oskar Wojtysiak (rzut karny po faulu na Jakubie Knapie)
3-0 31 min. Bartosz Rymek (as. Eryk Agnyziak)
4-0 35 min. Bartosz Rymek (as. Emil Możdżonek)
5-0 39 min. Mateusz Kinast (as. Oskar Wojtysiak)
6-0 41 min. Emil Możdżonek b.a.

Strzały (celne): Legia 20 (13) - Narew 4(1)

Legia: Wróblewski (36' Śmigielski) - Zajączkowski, Rybak (36' Janicki), Faliszewski, Knap - Olszewski (36' Kazubek), Staśkiewicz (36' Malesa), Możdżonek, Agnyziak (36' Olejarka), Wojtysiak - Rymek (36' Kinast)

Wilga Garwolin 00 0-4 Legia 00
0-1 11 min. Paweł Barzyc (dob. strz. Damiana Sędzikowskiego z wolnego)
0-2 13 min. Mikołaj Neuman (as. Nikodem Zawistowski)
0-3 23 min. Piotr Goljasz (as. Paweł Barzyc)
0-4 50 min. Piotr Goljasz b.a.

Legia: Warszawski (Białoruski) - N. Zawistowski (Kisielewicz), Borychowski (Zaborowski), Gładysz (Cichocki) - M. Zawistowski (Goljasz), Kucharek, Barzyc (Struzik), Sędzikowski (Fischer) - Neuman (Zieliński)

UKS Żagle W-wa 02 1-17 (0-5) Legia 02
0-1 3 min. Kornel Toczyski (as. Mateusz Wysokiński)
0-2 14 min. Mateusz Wysokiński (as. Franciszek Majewski)
0-3 17 min. Michał Janowicz (as. Patryk Peda)
0-4 27 min. Jakub Dorosz (rzut karny)
0-5 29 min. Jacek Kowalski (as. Kuba Łyś)
0-6 34 min. Franek Majewski (b.a.)
0-7 35 min. Piotr Owczarek (as. Mateusz Wysokiński)
0-8 38 min. Piotr Owczarek (as. Kornel Toczyski)
0-9 40 min. Franek Majewski (b.a.)
1-9 43 min.
1-10 48 min. Jakub Dorosz (b.a.)
1-11 49 min. Jacek Kowalski (as. Michał Janowicz)
1-12 50 min. Patryk Peda (as. Jacek Kowalski)
1-13 52 min. Patryk Peda (as. Jakub Łyś)
1-14 53 min. Jakub Dorosz (as. Michał Janowicz)
1-15 56 min. Jacek Kowalski (as. Michał Janowicz)
1-16 57 min. Michał Janowicz (as. Patryk Peda)
1-17 60 min. Maciej Zambrzycki (as. Michał Janowicz)

Legia: Skiba - Zambrzycki (Rudnicki), Kruszewski (Dorosz) - Wysokiński (Łyś), Majewski (Peda), Toczyski (Kowalski) - Owczarek (Janowicz).

Legioniści rozpoczęli mecz nieśmiało, ale z czasem rozkręcali się. Gospodarze grali o dziwo całkiem odważnie i również grali piłką,, starając się, początkowo z nie najgorszym skutkiem, przeprowadzać przemyślane akcje. W drugiej kwarcie legioniści podkręcili tempo gry, regulując jej szybkość w miarę potrzeb i grając zespołowo, co dało efekt bramkowy w trzeciej i czwartej kwarcie.

Legia 03 15-1 Akademia Sportu Warszawa 03

Legia: Legia: Kazana, Kurzajewski - Balcerak, Hoduń, Kowalski, Kozłowski, Petsch, Potaczała, Randak, Szewczyk, Ślendak, Ślusarczyk, Wilk, Wysocki

Varsovia Warszawa 03 0-11 (0-5) CWKS Legia 03
0-1 Kacper Polak (as. Dawid Papazjan)
0-2 Kacper Polak (dob. strz. Oliwiera Marczuka)
0-3 Krzyś Wiater (as. Oliwier Marczuk)
0-4 gol samobójczy (as. Oliwier Marczuk)
0-5 Dawid Papazjan b.a.
0-6 Oliwier Marczuk (as. Kacper Polak)
0-7 Dawid Papazjan b.a.
0-8 Dawid Papazjan
0-9 Oliwier Marczuk (a.s Antoni Pawlak)
0-10 Dawid Papazjan b.a.
0-11 Alan Długołęcki (as. Antoni Pawlak)

CWKS Legia: Kawalski (Marnik) - Grygorczuk, Długołęcki - Papazjan, Wiater, Marczuk - Polak oraz: Paśnik, Pawlak, Wolski, Sidor

5-3 Filip Wolski (as. Antoni Sidor)
5-4 Patryk Abbassi (gł. as. Filip Wolski)
6-4 Dominik Szadkowski

CWKS Legia: Marnik (Zalega, Kawalski) - Wiśniewski, Pałac, Sidor, Wolski, Abbassi - Pawlak oraz Reczulski, Michna, Frączek

Młode Wilki 2000 pokonały 4-0 Wilgę Garwolin - fot. H. Fischer/ legia2000kp.futbolowo.pl