Dominik Furman - fot. Woytek / Legionisci.com

U-21: Szwajcaria 2-2 Polska. Gol Furmana, samobój Szumskiego

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała w Vevey ze Szwajcarią 2-2. Polacy prowadzili 1-0 po bramce legionisty Dominika Furmana w 11. minucie. W 54. minucie wyrównał Arlind Ajeti, a pięć minut później prowadzenie "biało-czerwonym" dał Kacper Przybyłko. Niestety podopiecznym Władysława Żmudy nie udało się dowieźć prowadzenia do końca spotkania.
W 86. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny błąd popełnił Jakub Szumski. Wypożyczony do Piasta legionista tak źle wypiąstkował piłkę, że ta wpadła do bramki.

U-21: Szwajcaria 2-2 (0-1) Polska
54' Ajeti, 86' Szumski (sam.) - 11' Furman, 59' Przybyłko

Polska: 12. Jakub Szumski, 2. Julien Tadrowski, 13. Michał Nalepa, 4. Marcin Kamiński, 3. Adam Pazio, 5. Piotr Piekarski (46' 14. Maciej Bobek), 8. Szymon Drewniak, 11. Bartosz Bereszyński, 7. Marcin Byszewski (46' 20. Kacper Przybyłko), 15. Łukasz Zwoliński, 10. Dominik Furman

Szwajcaria: 1. Yanick Brecher, 2. Matteo Tosetti, 4. Arlind Ajeti, 5. Mario Bühler, 3. Loris Benito, 6. Nico Zwimpfer (65' 15. Hekuran Kryeziu), 10. Darko Jevtic (46' 16. Hélios Sessolo), 8. Simon Grether, 11. Daniele Romano (70' 18. Simone Rapp), 7. Janick Kamber (46' 14. Max Veloso), 9. Roman Buess

żółte kartki: Ajeti, Bühler, Zwimpfer, Buess - Piekarski