Danijel Ljuboja - fot. Miska / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Danijel Ljuboja

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Danijel Ljuboja w obecnym sezonie jest w opinii wielu kibiców najlepszym piłkarzem Legii Warszawa. W ostatnich trzech ligowych meczach Serb zdobył pięć bramek i pod nieobecność Marka Saganowskiego szybko stał się najskuteczniejszym zawodnikiem "wojskowych". Podczas meczu z Jagiellonią Białystok lupa LL! obserwowała jak "Ljubo" radzi sobie na murawie.

Ljuboja mógł zacząć spotkanie od mocnego uderzenia. Nie minęło 60 sekund, gdy Serb znalazł się w dogodnej okazji do oddania strzału. Mocno uderzoną piłkę zdołał jednak odbić Jakub Słowik. Była to pierwsza z kilku akcji, w których bramkarz gości stawał oko w oko z napastnikiem Legii. I zawsze górą był w nich gracz Jagiellonii.

W 71. minucie dobrą akcję lewą stroną boiska przeprowadził Jakub Kosecki. Piłka trafiła w pole karne do Ljuboji. Ten tylko trącił futbolówkę czubkiem buta i wydawało się, że Słowik nie zdąży z interwencją. Niestety bramkarz gości był na posterunku. Podobnie było w 78. minucie. Tym razem Serb zdecydował się na dobry strzał. I znów Słowik błysnął kunsztem i nie dał się pokonać.

Chwilę satysfakcji Serb mógł mieć w 54. minucie. Legia zdobyła wówczas gola na 1-1, a cała akcja rozpoczęła się właśnie od Ljuboji. Legionista świetnie wypatrzył po prawej stronie Miroslava Radovicia i obsłużył równie dobrym podaniem. "Rado" wykorzystał dogranie kolegi i chwilę później Jakub Rzeźniczak nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.

W meczu z Jagiellonią Ljuboja nie zapewnił Legii zwycięstwa. Często znajdował się na pozycji spalonej i nie potrafił wykorzystać dogodnych okazji. Przy golu Rzeźniczaka potwierdził jednak, że zawsze potrafi zagrać nieszablonowo i ułatwić grę partnerom. Nawet słabsza postawa "Ljubo" nie zmienia faktu, że jest najlepszym graczem "wojskowych".

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Danijela Ljuboji (w nawiasie pierwsza + druga połowa).