Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Niemal wszystkie drużyny młodzieżowe rozegrały dziś swoje ostatnie mecze. Juniorzy starsi wygrali 4-1 z juniorami młodszymi, a gracze z rocznika 97 pokonali o rok młodszych kolegów 1-0. Legia 2001 wygrała turniej organizowany przez Wartę Poznań. Gracze o rok młodsi pokonali aż 11-1 Milan Milanówek, a Młode Wilki 2003 pokazały się z b. dobrej strony w pojedynku z rówieśnikami z CWKS. W pojedynku rocznika 2004 Legia, mimo początkowej straty 4 goli, wygrała ostatecznie z Jagiellonią.

Legia 94/5 4-1 (1-0) Legia 96
1-0 26 min. Jakub Arak (głową po rzucie rożnym)
1-1 65 min. Kamil Anczewski (as. Michał Suchanek)
2-1 69 min. Jan Grzesik
3-1 70 min. Dawid Brewczyński
4-1 77 min. Kamil Dmowski (as. Jan Grzesik, po rzucie rożnym)

Legia 94/5: Leleń [96] - Grzesik, Fabiszewski, Zawal, Ciepielewski - Mazek (41' Prejs), Kalinkowski (41' Dmowski), Antas (41' Parobczyk), Śmigielski (41' gracz testowany), Rosiński (41' gracz testowany) - Arak (41' Brewczyński*)

Legia 96: Jaroszko [97] - Radziszewski, Najemski, Kochański, Baranowski - Szczepański (41' gracz testowany), Makowski, Suchanek, Babiarz, Szymański (41' Mlonek) - Anczewski

W ostatnim sparingu przed przerwą zimową Młode Wilki 94/5 pokonały swoich młodszych kolegów. Juniorzy starsi grali szybciej i bardziej agresywnie w odbiorze, co przy dość biernej postawie skrzydeł i cofnięciu się MW 96 na własną połowę doprowadziło w końcu do zdobycia gola, którego autorem był Kuba Arak. Po przerwie juniorzy młodsi odzyskali zrazu rezon, a po jednej z kilku udanych tego dnia akcji duetu Suchanek-Anczewski doszło do wyrównania. Końcowe minuty należały jednak stopniowo coraz bardziej do podopiecznych trenerów Dębka i Boczka, którzy swoją przewagę udokumentowali trzema kolejnymi golami i przypieczętowali tym samym zasłużone zwycięstwo.

Legia 97 1-0 (0-0) Legia 98
1-0 55 min. Michał Stasz (as. Konrad Zaradny)

Legia 97: Wojcieszak (36' Siedlecki [96]) - Stolarski, Wieteska, Kostrzanowski, Witkowski, Świderski, Górka, Maj, Podlecki, Zaradny, Więdłocha, Krasuski, Karbowy, Stasz, Surma

Legia 98: Ceran - Ławcewicz, Iwański, Ostrowski, Hołownia, Małachowski, Wojtkowski, Aftyka, Majewski, Dara - gracz testowany (45' Świderski [97])oraz: od 41' Podlecki i Górka z MW'97.

Legia 98/9 "żółci" 1-1 (0-1) Legia 99 "czarni"
0-1 23 min. Maks Dikof (as. Aleksander Waniek)
1-1 39 min. Bartosz Rymek (as. Oskar Wojtysiak)

Legia "Żółci": Wróblewski - Zajączkowski, Janicki, Rybak, Romański - Wojtysiak, Sowpiel, Agnyziak, Możdżonek - Rymek

Legia "Czarni": Śmigielski - Gładysz [00], Orłowski [98], Staśkiewicz, Knap - Dikof [98], Gardziński [98], Malesa, Waniek [98], Olejarka - Kinast

X Turniej Mikołajkowy im. Macieja Żurawskiego (rocznik 2001)

Podopieczni Tomasza Borowika bardzo dobrze zaprezentowali się podczas międzynarodowego turnieju organizowanego przez Wartę Poznań w podpoznańskim Luboniu. Poza dość pechowym remisem ze Śląskiem Wrocław, Młode Wilki wygrały wszystkie pozostałe mecze (turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym") i pewnie uplasowały się na pierwszym miejscu końcowej klasyfikacji. Najlepszym graczem turnieju został wybrany Damian Sędzikowski, ale na wyróżnienie zasłużyli praktycznie wszyscy zawodnicy z kadry drużyny, gdyż zaprezentowali równą, wysoką dyspozycję przez niemal cały czas trwania rywalizacji.

Mecze Legii:
Legia 2-1 Arka (gole: Anusik, Radkowski)
Legia 2-2 Śląsk (Anusik 2)
Legia 6-1 Pogoń (Bartnicki 2, Duczek 2, Anusik, Kraśniewski)
Legia 5-3 Warta Poznań (Sędzikowski 2, Muniak, Goliński, Anusik)
Legia 5-0 IF Hammarby (Duczek 2, Goliński, Sędzikowski, Kraśniewski)
Legia 3-0 Zawisza (Sędzikowski 3)
Legia 2-0 Wisła (Bartnicki, Kraśniewski)

8. Zawisza Bydgoszcz

Najlepszy gracz turnieju: Damian Sędzikowski (Legia)
Najlepszy bramkarz turnieju: Mateusz Michniewicz (Arka)

Legia 2001 na turnieju w Luboniu: Kielak, Kaniewski - Bieniek, Kraśniewski, Goliński, Bartnicki, Muniak, Radkowski, Sędzikowski, Anusik, Duczek

Legia 02 11-1 (8-0) Milan Milanówek 02
1-0 1 min. Grzegorz Skrzos (rzut wolny)
2-0 4 min. Jacek Kowalski (as. Karol Bienias)
3-0 10 min. Grzegorz Skrzos (as. Karol Bienias)
4-0 12 min. Grzegorz Skrzos (głową, as. Franek Majewski)
5-0 16 min. Wiktor Borciuch (dob. strz. Jakuba Łysia w poprzeczkę)
6-0 26 min. Maciej Zambrzycki (as. Jacek Kowalski)
7-0 28 min. Maciej Zambrzycki (as. Karol Bienias z rogu)
8-0 30 min. Piotr Owczarek (as. Jacek Kowalski)
9-0 37 min. Jakub Dorosz (as. Maciej Kruszewski)
10-0 40 min. Jakub Dorosz (as. Michał Janowicz)
11-0 47 min. Maciej Kruszewski (as. Piotr Owczarek)
11-1 49 min. (po rzucie rożnym)

Strzały (celne): Legia 46 (29) - Milan 7 (2)

Legia: Tobiasz - Kruszewski (Adamczyk), Bienias (Dorosz) - Owczarek (Borciuch, Zambrzycki), Majewski (Łyś), Kowalski (Janowicz) - Skrzos (Toczyski)

Legia 03 11-2 (9-0) CWKS Legia 03

Strzały (celne): Legia MW 35 (21) - CWKS Legia 12 (5)

Młode Wilki 2003: Kurzajewski - Hoduń, Ślendak - Szewczyk, Wysocki, Ślusarczyk - Włodarczyk oraz Klan - Randak, gracz testowany, Arak, Potaczała, Wilk, Kozłowski, gracz testowany, Kowalski.

CWKS Legia 2003: Marnik (Zalega) - Grygorczuk, Pawlak (Michna) - Sidor, Abbassi (Wolski), Paradowski (Wiśniewski) - Polak [2 gole]

Dla Młodych Wilków był to już ostatni sparing przed przerwą zimową, z kolei podopieczni Łukasza Winka, który dał dziś odpocząć 5 graczom występującym ostatnio dużo w turniejach halowych, rozegrają być może jeszcze jeden mecz kontrolny. Od pierwszych chwil meczu podopieczni Daniela Myśliwca zaatakowali "Wojskowych" wysokim pressingiem i w ciągu 2 minut trzykrotnie umieścili piłkę w siatce, praktycznie rozstrzygając wynik spotkania niemal na samym początku. Gracze CWKS po początkowym wstrząsie próbowali się odgryzać, ale piłka słuchała się dziś znacznie bardziej piłkarzy z Łazienkowskiej, którzy zaprezentowali sporą ilość składnych akcji, oraz znacznie częściej wygrywali w pojedynkach 1 na 1, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Legia 04 7-4 MOSP Jagiellonia Białystok 04