Jorge Salinas - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

8 tysięcy dla Ljuboji, 800 tysięcy euro dla Salinasa

Fumen, źródło: Piłka Nożna - Wiadomość archiwalna

Latem na Łazienkowską za darmo trafił Jorge Salinas. Wówczas klub z Łazienkowskiej wypłacił jedynie ekwiwalent za wyszkolenie Paragwajczyka. Jak się okazuje, niewykluczone, iż zawodnik będzie wkrótce kosztował Legię... 800 tysięcy euro. Za co? "Rok wcześniej Trencin żądał za Salinasa 1,5 miliona euro. Udało się go sprowadzić do Legii za darmo, więc menedżerowie zażądali gratyfikacji za podpis pod drugą umową.

Po obecnym sezonie wcale nie trzeba mu jednak nieuchronnie płacić sumy, którą ma zapisaną w kontrakcie. Jeśli się nie sprawdzi, może zostać wolnym zawodnikiem i klubu nie będzie kosztował nawet złotówki" - wyjaśnia były dyrektor sportowy Legii Marek Jóźwiak.

Natomiast Danijel Ljuboja może liczyć na 100 razy mniejszą kwotę, czyli 8 tysięcy euro za... strzelenie bramki. "Po pierwszym sezonie zgodził się na obniżkę kontraktu o ponad jedną trzecią, więc trzeba było w inny sposób go zmotywować. Ma przewidziany bonus w kontrakcie i to wszystko w tym temacie. Jest gwiazdą zespołu i całej ligi, zobaczymy, jakie będą zapisy w jego ewentualnej nowej umowie, jeśli zostanie podpisana w czerwcu" - zauważa "Beret".

W obecnym sezonie serbski napastnik zdobył 14 bramek w 21 meczach. Dziesięć trafień zaliczył w spotkaniach ekstraklasy i jest obecnie najlepszym strzelcem ligi.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.