Marek Saganowski i Igor Smolnikow z FK Krasnodar - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Sparing: Legia 1-1 FK Krasnodar

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W trzecim spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Hiszpanii Legia zremisowała 1-1 z dziesiątym zespołem rosyjskiej ekstraklasy, FK Krasnodar. Do przerwy Rosjanie grali podstawowym składem, absolutnie dominowali na boisku i prowadzili 1-0 po bramce Siergieja Pietrowa w 5. minucie. W drugiej połowie w rosyjskim zespole zagrała młodzież i mecz się wyrównał. Bramkę na 1-1 zdobył w 56. minucie Inaki Astiz.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Rosjan. Można powiedzieć, że Legia została całkowicie zepchnięta na własną połowę i zdołała stworzyć tylko kilka sytuacji pod bramką Aleksandra Filcowa. Rosjanie dobrze rozgrywali piłkę, szczególnie mogła się podobać współpraca w formacji ofensywnej dwóch Brazylijczyków - Wandersona i Joaozinho. Przez znaczną część pierwszej połowy legioniści mogli tylko bezradnie biegać przy grających na luzie piłkarzach FK Krasnodar i liczyć na pojedyncze kontry.

Już w 5. minucie było 1-0 dla Rosjan. Inaki Astiz i Michał Żewłakow nie potrafili wybić piłki na 7. metrze. Przejął ją Siergiej Pietrow i strzałem po długim rogu pokonał Dusana Kuciaka. W 17. minucie mogło być już 2-0, ale tylko dobrej obronie Kuciaka Legia zawdzięcza utrzymanie dotychczasowego wyniku. Trzy minuty później Wanderson wbił piłkę do bramki Legii, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
Dobrą sytuację miał tuż przed przerwą Marek Saganowski. Napastnik Legii uderzył piłkę po ziemi, ale Aleksandr Filcow zdołał obronić.

Po przerwie na boisku pojawili się Tomasz Brzyski i Janusz Gol, którzy zmienili Ivicę Vrdoljaka i Jakuba Wawrzyniaka. Trener rosyjskiego zespołu wymienił prawie wszystkich zawodników i postawił na młodzież.

Dobrą sytuację zmarnował w 50. minucie Miroslav Radović. Najpierw piłka przeleciała nad głową Artura Jędrzejczyka, na 18. metrze dopadł do niej Radović, ale uderzył tuż obok słupka. W 56. minucie do wyrównania doprowadził Inaki Astiz. Danijel Ljuboja pięknie uderzył po krótkim rogu, bramkarz z trudem odbił piłkę. W dużym zamieszaniu Astiz dobijał jeszcze głową, a później na leżąco nogą. Sędzia uznał, że w którymś momencie futbolówka wpadła do siatki i było 1-1.

W 66. minucie Jakub Kosecki otrzymał piłkę przy lewym narożniku pola karnego, przyjął ją i postanowił przelobować bramkarza... niestety posłał futbolówkę minimalnie za wysoko. Początkowe minuty drugiej części spotkania wyglądały jednak zupełnie inaczej niż pierwsze 3 kwadranse. Mecz stał się bardziej wyrównany, a Legia zaczęła stwarzać sobie sytuacje. Wynikało to jednak nie z dobrej dyspozycji naszych zawodników, ale z faktu, że Rosjanie grali rezerwowymi piłkarzami.
W 72. minucie długą, prostopadłą piłkę otrzymał Danijel Ljuboja, ale został uprzedzony przez bramkarza, który bez zastanowienia wybił piłkę nogą.

Kolejne minuty to seria rzutów rożnych i rzutów z autu w wykonaniu Legii. Niestety żadna z tych akcji nie została wykorzystana, a tempo meczu wyraźnie spadło.
Nie było już szybkiej gry piłką, wielu dobrych sytuacji i strzałów. Mogło się podobać uderzenie Rosjan w 85. minucie z 25 metrów, które obronił jednak Kuciak.
Piłkarze FK Krasnodar mieli jeszcze okazję dwie minuty przed końcem spotkania, ale jej nie wykorzystali.

Sparing: Legia Warszawa 1-1 (0-1) FK Krasnodar
5' 0-1 Siergiej Pietrow
56' 1-1 Inaki Astiz

Legia: 12. Dusan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk (81' 19. Bartosz Bereszyński), 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak (46' 17. Tomasz Brzyski) - 32. Miroslav Radović, 21. Ivica Vrdoljak (46' 5. Janusz Gol), 35. Daniel Łukasik, 9. Marek Saganowski (70' 37. Dominik Furman), 20. Jakub Kosecki - 28. Danijel Ljuboja

FK Krasnodar (I połowa): 1. Aleksandr Filcow - 2. Nikołaj Markow, 4. Aleksandr Martynowicz, 5. Nemanja Tubić, 3. Dušan Anđelković - 7. Władisław Ignatjew, 26. Márcio Abreu, 20. Igor Łambarskij, 9. Siergiej Pietrow, 22. Joãozinho - 14 Wánderson

FK Krasnodar (II połowa): 16. Jewgienij Gorodow, 28. Igor Smolnikow, 6. Rusłan Nachuszew, 24. Adolphe Teikeu, 20. Igor Łambarskij (82' 21. Aleksandr Marczenko), 15. Siergiej Chmielewskoj, 17. Vladimir Koman, 12. Chasan Achrijew, 8. Kiriłł Morozow, 23. Isael, 11. Pape Moussa Konate

żółte kartki: Ljuboja, Radović - Gorodow, Isael, Smolnikow