Janusz Gol - fot. Woytek / Legionisci.com

Piątkowe testy wydolnościowe

W piątkowy poranek piłkarze Legii przeszli testy wydolnościowe. Zajęcia zaczęły się tuż po godzinie 11:00. Zawodnicy biegali w parach przez kilkanaście minut, a potem zagrali wewnętrzny sparing.

Po zakończonym biegu lekarze pobrali od zawodników krew. Po jej przebadaniu sztab szkoleniowy będzie w stanie nakreślić indywidualny plan treningów konkretnemu piłkarzowi. Dzięki temu każdy z graczy poprawi swoją kondycję i wydolność.

Kiedy trening wydolnościowy dobiegł końca, gracze rozgrzewali się indywidualnie z piłkami. Dwójka obecnych bramkarzy - Igor Berezowski i Wojciech Skaba - pod okiem Krzysztofa Dowhania wspólnie ćwiczyła natomiast łapanie futbolówki. Po kilku minutach część piłkarzy wraz z trenerem Jackiem Magierą oddawała strzały na bramkę strzeżoną przez Skabę. Były pomocnik legionistów kilkakrotnie popisał się godnymi pochwały strzałami, kiedy piłka przez niego kopnięta lądowała niemal w okienkach. Za chwilę gwizdek Jana Urbana zaprosił zawodników na środek boiska. Wszyscy obecni zostali przydzieleni do drużyny "niebieskich" lub "żółtych".

Skład pierwszej ekipy tworzyli: Skaba, Choto, Żewłakow, Jędrzejczyk, Vrdoljak, Salinas, Kucharczyk i Ljuboja. Ich rywalami byli natomiast: Berezowski, Brzyski, Astiz, Rzeźniczak, Jodłowiec, Radović, Gol oraz Saganowski. Starcie było wyrównane, jednak pierwsi prowadzenie objęli "niebiescy". Z biegiem czasu zaczęli osiągać coraz większą przewagę, lecz to trafienie ich oponentów zasługiwało na szczególną uwagę. Tomasz Jodłowiec bez zastanowienia kopnął piłkę prostym podbiciem z dość znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Skabę i umieścił futbolówkę w samym okienku. Tym uderzeniem wzbudził uznanie szczególnie w oczach Radovicia, który nie omieszkał głośno pogratulować swojemu koledze pięknego trafienia. Po kilkunastu minutach gry Jan Urban dokonał lekkiej roszady w obydwu składach. Ekipy zmienili dwaj golkiperzy - Igor Berezowski i Wojciech Skaba.

Był to zarazem drugi i ostatni dzień testów. Przypomnijmy, że w czwartek zawodnicy uczestniczyli w testach szybkościowych, skocznościowych i siłowych.