Statystyki z meczu w Piasecznie

Patrząc na statystyki, można powiedzieć śmiało - Legia wygrała głównie dzięki świetnej grze na tablicach i bardzo dobrej dyspozycji rezerwowych. Zawodnicy spoza wyjściowej piątki zdobyli dla Legii aż 49 z 83 punktów, podczas gry dla Piaseczna tylko 29 z 80.
Legia rozpoczęła spotkanie w składzie Holnicki, Jaremkiewicz, Nawrot, Nowerski, Nędzi. Piaseczno rozpoczęło w następującym zestawieniu: Jankowski, Andres, Zapert, Wójcikowski, Okoła.

Nasz zespół bardzo wyraźnie wygrał grę na tablicach, zaliczając 51 zbiórek, wobec 36 rywali. Pewnie gdyby nie aż 22 strat (Piaseczno popełniło ich tylko 14), wynik byłby zdecydowanie bardziej korzystny dla naszej drużyny. Jakoś dziwnie wyglądają statystyki pod względem asyst - tych "zaliczono" Legii tylko 8, w tym w pierwszej połowie... jedną!

Legia była skuteczniejsza - miała 45,5% z gry (Piaseczno 40,3%), w tym 24/42 za 2 pkt. i 6/24 za 3. Nasi gracze spudłowali 6 rzutów wolnych (17/23), zaś gospodarze aż 9 (15/24). Najwięcej zbiórek w naszym zespole zaliczył Marcin Nędzi - 10, zaś Patryk Nowerski, który musiał zejść z boiska za 5 przewinień, miał ich 9. Bardzo dobrze zagrał trzeci nasz środkowy - Damian Cechniak popisał się trzema blokami. Dwa kolejne dołożył "Topór". Piaseczno nie zaliczyło żadnego bloku.

Najczęściej faulowanym zawodnikiem Legii był Rafał Holnicki (5). Sędziowie ukarali przewinieniami technicznymi Rafała Holnickiego, Piotra Nawrota i trenera Bakuna.

Najdłużej na boisku przebywał Nowerski (29:07 min.), Nędzi (27:39), Zajączkowski (27:16) i Wojtyński (25:39). Na parkiet nie weszli Rafał Piesio i Michał Adamski. W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Przemka Jaworskiego.

Punkty po stratach: 24-19
Punkty spod kosza: 24-42
Punkty drugiej szansy: 2-8
Punkty po szybkim ataku: 26-24
Punkty zmienników: 29-49

Najwyższe prowadzenie 9 - 6
Najwyższa seria punktowa: 10-0 (24-15) - 13-0 (24-28)
Zmiany prowadzenia: 19
Remisy: 16
Czas prowadzenia: 25:22 - 09:13

Punkty w 5-minutowyh przedziałach: 9-9, 22-15, 26-28, 46-42, 55-55, 62-63, 72-60, 80-83