Młodzież: Legia 2000 2-0 Polonia

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści z rocznika 2000 spisali się bardzo dobrze w zaległym meczu 12. kolejki WLM wygrywając 2-0 z Polonią po golach Pawła Barzyca i Jakuba Siniora. Czarne Koszule okazały się najtrudniejszym jak dotąd przeciwnikiem w rundzie wiosennej, ale poza krótkim okresem w I połowie to legioniści dyktowali warunki spotkania i mogli wygrać znacznie wyżej przy skuteczniejszej grze.

Gracze z Łazienkowskiej nie zdołali niestety wykorzystać aż 9 okazji sam na sam (kilkakrotnie Mikołaj Neuman, oprócz tego również Nikodem Zawistowski, Paweł Barzyc, Jakub Sinior i Kacper Michalski). Mimo to przewaga legionistów, w szczególności w środku pola i mocny odbiór oraz szybsze rozgrywanie piłki pozwoliły naszym graczom na zdobycie dwóch goli, które okazały się decydujące dla końcowego wyniku. Warto przy tym podkreślić, że oba padły po dokładnych podaniach lewoskrzydłowego Pascala Fischera. Dobrze spisywał się również blok obronny, a w środku pola dużą liczbę przechwytów notowali Sinior, Barzyc i Kacper Kucharek. Filip Białoruski w pierwszej połowie nie miał praktycznie roboty (jedynie po uderzeniu Adriana Szczutowskiego piłka przeleciała wzdłuż bramki, ale na róg wybił ją Daniel Cichocki, zapobiegając ewentualnej dobitce), ale po przerwie poloniści kilkakrotnie zatrudnili go uderzeniami z dystansu; jedynym groźniejszym strzałem było jednak zaskakujące uderzenie z przewrotki w 38. minucie, które nasz golkiper zbił na poprzeczkę. Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo, ale nie przyszło ono łatwo, a spotkanie stało na całkiem wysokim poziomie oraz było rozgrywane w dość wysokim tempie.

Także w jesiennym spotkaniu wygrali podopieczni Piotra Kobiereckiego, ale mecz miał wówczas znacznie bardziej wyrównany przebieg i został rozstrzygnięty dopiero w samej końcówce meczu.
Legia 2000 w 18 meczach zdobyła 52 punkty (druga w tabeli Kosa Konstancin ma 38 oczek w 17 meczach) i już w sobotę o 14 może sobie zapewnić trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w okręgu warszawskim, jeżeli zdoła wygrać z Deltą Warszawa. Mecz odbędzie się niestety w godzinie spotkania z Lechem Poznań, ale nasz klub nie miał na ten termin wpływu a mimo próśb i starań, nie udało się tej godziny zmienić.

W środę o 17:15 na Łazienkowskiej kolejny pojedynek derbowy, tym razem rocznika 2001. Legioniści dzięki kompletowi 42 punktów mają aż 13 "oczek" przewagi nad kolejną drużyną i potrzebują już tylko 4 punktów do zdobycia tytułu mistrzowskiego. 9. w tabeli Polonia (15 pkt) ma z kolei tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową i liczy się dla niej każdy zdobyty punkt.

Legia 00 2-0 (1-0) Polonia Warszawa 00
1-0 26 min. Paweł Barzyc (as. Pascal Fischer)
2-0 32 min. Jakub Sinior (as. Pascal Fischer)

Strzały (celne): Legia 19 (13) - Polonia 6 (4)

Legia: Filip Białoruski - Michał Gładysz, Daniel Cichocki - Nikodem Zawistowski, Jakub Sinior, Kacper Kucharek (50' Antoni Zaborowski), Paweł Barzyc (51-55' Mikołaj Zawistowski), Pascal Fischer (40' Kacper Michalski) - Mikołaj Neuman (11-13' Kacper Michalski)