Sparing: Legia 1-1 MŠK Žilina (GOLE VIDEO)

W pierwszym sparingowym meczu podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2013/14 Legia Warszawa zremisowała z MŠK Žilina 1-1. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 64. minucie gola zdobył Tomasz Jodłowiec, który kapitalnym uderzeniem w okienko pokonał bramkarza Žiliny. Słowacy wyrównali w 85. minucie, a do siatki trafił Rene Dedič.

W wyjściowym składzie warszawskiego zespołu znalazł się Raul Bravo. Przez pierwsze minuty to Legia była zespołem przeważającym, później jednak oddała dominację przeciwnikowi. Ani jedna, ani druga drużyna nie zdołała jednak strzelić bramki. Legioniści bliscy objęcia prowadzenia byli w 7. minucie, kiedy strzałem głową próbował pokonać bramkarza Wladimer Dwaliszwili. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Kolejnej dobrej sytuacji "Lado" nie wykorzystał dziesięć minut później. Gruzin otrzymał idealne podanie na głowę od Jakuba Wawrzyniaka, uderzył w światło bramki, jednak golkiper był na posterunku. Słowacki zespół pierwszą groźną sytuację stworzył w 26. minucie. Robert Pich zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Kuciak pewnie obronił strzał swojego rodaka.

Na drugie 45 minut Jan Urban desygnował do gry zupełnie inną jedenastkę. Na boisku pojawiło się dwóch nowych zawodników - Łukasz Broź i Henrik Ojamaa.
Legioniści przeważali, ale swoją wyższość udowodnili dopiero w 64. minucie. Kapitalnym uderzeniem z ok. 25 metrów popisał się Tomasz Jodłowiec, a piłka wpadła w samo okienko bramki Słowaków.
Dziesięć minut później trener Legii dokonał kolejnej zmiany w składzie - na boisku pojawił się Michał Kopczyński, który zastąpił właśnie strzelca bramki. W 80. minucie przed szansą na podwyższenie rezultatu stanął Henrik Ojamaa, ale piłka po jego strzale przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi przeciwnicy zmarnowali dogodną okazję, kiedy to piłka po uderzeniu z ok. 15 metrów poszybowała obok słupka strzeżonego przez Wojciecha Skabę.

W 83. minucie doskonałą interwencją popisał się Skaba, który wybronił uderzenie głową z bliskiej odległości. Chwilę później jednak skapitulował. Rene Dedič otrzymał podanie w pole karne i uderzeniem z pierwszej piłki tuż pod poprzeczkę pokonał warszawskiego golkipera.

W sobotę o godz. 18:00 legioniści zmierzą się z SV Ried.

Sparing: Legia Warszawa 1-1 (0-0) MŠK Žilina
1-0 - 64' Tomasz Jodłowiec
1-1 - 85' Rene Dedič

Legia Warszawa: 12. Dušan Kuciak (46' 84. Wojciech Skaba) - 19. Bartosz Bereszyński (46' 28. Łukasz Broź), 3. Tomasz Jodłowiec (71' 22. Michał Kopczyński), 6. Raul Bravo (46' 24. Mateusz Cichocki), 14. Jakub Wawrzyniak (46' 17. Tomasz Brzyski) - 32. Miroslav Radović (46' 18. Michał Kucharczyk), 37. Dominik Furman (46' 2. Mateusz Długołęcki), 5. Janusz Gol (46' 25. Jakub Rzeźniczak), 13. Wladimer Dwaliszwili (46' 7. Henrik Ojamaa), 20. Jakub Kosecki (46' 33. Michał Żyro) - 9. Marek Saganowski (46' 11. Patryk Mikita)

MŠK Žilina (skład wyjściowy): 30. Martin Dubravka - 45. Ernest Mabouka, 15. Jozef Piacek, 19. Denis Vavro, 18. Ali Ceesay - 29. Jakub Paur (68' Dedič), 12. Viktor Pecovsky, 20. Michal Skvarka (79' Zuziak), 17. Robert Pich - 23. Jaroslav Mihalik, 10. Tomas Majtan

żółta kartka: Ceesay