Sparing: Sokół Ostróda 2-1 Legia II

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w sobotnie południe sparingu w Ostródzie Legia II uległa 1-2 III-ligowemu Sokołowi. Mecz był dla legionistów dobrym przetarciem przed rozgrywkami ligowymi - nie zabrakło ostrej, bezpardonowej walki. Podopieczni Dariusza Banasika oba gole stracili po stałych fragmentach gry, na początku I i II połowy. Jedyną bramkę dla Legii zdobył w 30. minucie Maciej Prusinowski po akcji Kuby Araka i dograniu Bartłomieja Kalinkowskiego.

Sokół Ostróda 2-1 (1-1) Legia II Warszawa
1-0 9 min. Wojciech Figurski (as. Paweł Podhorodecki)
1-1 34 min. Maciej Prusinowski (as. Bartłomiej Kalinkowski)
2-1 50 min. Wojciech Figurski b.a.

Legia II: Wienczatek (60' gracz testowany) - Budek, Bogusławski, Kochański (85' Fabiszewski), Turzyniecki - Bartczak (46' Essam, 87' Prusinowski), Sokołowski (46' Dębiec), Zawal (60' Anczewski), Kalinkowski (80' Sokołowski), Prusinowski (80' Bartczak) - Arak (65' Tomasiewicz)

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się do ataku na legionistów, pressingiem wymuszając straty. Już w 9. minucie objęli prowadzenie, gdy po wrzutce z rzutu wolnego i biernej postawie obrońców (reklamujących spalonego) najwyżej wyskoczył do piłki Wojciech Figurski. W czasem gra wyrównała się, a do głosu zaczęli coraz częściej dochodzić legioniści. Niezłych okazji nie wykorzystali: Bartczak, Kalinkowski (z dystansu), Arak (który dwukrotnie groźnie główkował) i Maciej Prusinowski. W 34. minucie ten ostatni zawodnik doprowadził do wyrównania, gdy po wycofaniu piłki przez Araka i prostopadłym podaniu od Kalinkowskiego strzelił mocno po ziemi; futbolówka odbiła się od słupka, głowy bramkarza i wpadła do siatki. Mimo niezłego okresu gry, w końcówce pierwszej odsłony gracze Młodej Legii nie zdołali zdobyć kolejnego gola.

Po przerwie Legia przeszła od początku do ofensywy, ale ta załamała się już po kilku minutach, gdy w pozornie niegroźnej sytuacji bramkarz warszawskiego zespołu wypuścił piłkę łapiąc dośrodkowanie. Wprawdzie okazję na wyrównanie miał Mohammed Essam ale ponownie do głosu doszli gospodarze,a spotkanie zamieniło się w wymianę ciosów z obu stron. Kolejne gole już nie padły.

Kontuzji stawu skokowego doznał w końcówce meczu Essam, który będzie występował w "dwójce" w rundzie jesiennej. Młody Egipcjanin poznał na własnej skórze, że nie będzie miał zbyt wiele miejsca i czasu na operowanie piłką. Po jednym z fauli musiał opuścić boisko i zastąpił go Prusinowski.

Do przygotowań z Legią powrócili już Grzegorz Tomasiewicz i Daniel Fabiszewski (który odniósł kontuzję łuku brwiowego na niedawnych testach w Legionovii), natomiast prawdopodobne jest wypożyczenie Macieja Prusinowskiego, którego obserwowali dziś przedstawiciele kilku klubów. W meczu nie zagrali powracający do pełnej dyspozycji po urazach: Rafał Parobczyk, Tomasz Gródek, Kamil Rozmus i nieco ciężej kontuzjowany Norbert Misiak. Michał Grudniewski, który doznał kontuzji kolana już na pierwszym treningu po przerwie letniej, podejmie najprawdopodobniej w najbliższym czasie treningi ze Zniczem Pruszków.

Spośród testowanych ostatnio graczy w drużynie pozostali Artur Dębiec (który w przeszłości występował już w drużynie Młodych Wilków 94) oraz Łukasz Moneta. Nie do końca pewny jest jeszcze status pomocnika Pawła Mazurka i bramkarza Adama Marczuka (kontuzjowani są obaj bramkarze rocznika 1995, Smyłek i Haluch). Spośród zawodników z konkursu "all in for pro" adidasa, którzy wciąż trenują z Legią, pewne szanse na pozostanie, pod kątem drużyny juniorów młodszych, ma przede wszystkim Kamil Benmesbah ze Ślęzy Wrocław.

Teraz legionistów czekają dwa dni odpoczynku po trudach związanych z niedawno zakończonym obozem i "ładowaniem akumulatorów". Po ciężkich treningach gracze "dwójki" będą teraz odzyskiwać powoli świeżość. Na przyszły weekend zaplanowane są sparingi z Narwią Ostrołęka i GKP Targówek. Tydzień później rozegrają mecz I kolejki III ligi, z GKS II Bełchatów.