Liga Mistrzów
REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w 4. rundzie el. Ligi Mistrzów

Bodziach i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę Legia rozegrała pierwsze spotkanie III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów i dzięki bramkowemu remisowi na wyjeździe jest bliżej awansu do kolejnej rundy. W przypadku wyeliminowania przez podopiecznych Jana Urbana norweskiego Molde FK, nasz zespół czekać będzie ostatnia runda eliminacyjna, z której można wywalczyć awans bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów, zaś przegrani IV rundy zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Losowanie par IV rundy eliminacyjnej odbędzie się po dwumeczach rundy trzeciej - w piątek, 9 sierpnia. Ponieważ szansa na rozstawienie stołecznego klubu jest bardzo niska, możemy przeanalizować listę potencjalnych rywali.

Wyniki pierwszych meczów drużyn rozstawionych:
FC Basel 1-0 Maccabi Tel Awiw
Celtic Glasgow 1-0 IF Elfsborg
Dinamo Tbilisi 0-2 Steaua Bukareszt
APOEL Nikozja 1-1 NK Maribor
Nõmme Kalju 0-4 Viktoria Pilzno

Jeżeli któryś z podkreślonych powyżej klubów odpadnie w III rundzie, na rozstawienie mogą liczyć kolejno:
- Dinamo Zagrzeb, które wygrało u siebie 1-0 z Sheriffem Tiraspol,
- Partizan Belgrad, który przegrał na wyjeździe 1-2 z Łudogorcem Razgrad
- Austria Wiedeń, która pokonała u siebie 1-0 FH Hafnarfjarðar

Legia szansę na rozstawienie ma tylko w sytuacji gdy aż cztery zespoły wyżej rozstawione (podkreślone) odpadłyby z rozgrywek.

A jak nie Liga Mistrzów...
Z kolei w przypadku braku awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, "wojskowi" będą losowani w 4. rundzie eliminacyjnej Ligi Europy. W tej chwili na sto procent nie można stwierdzić, czy zespół ze stolicy będzie rozstawiony czy nie, choć ma na to bardzo duże szanse. Przy założeniu, że do 4. rundy el. Ligi Mistrzów awansują drużyny wyżej rozstawione (podkreślone), Legia na pewno znajdzie się w gronie drużyn rozstawionych w losowaniu 4. rundy Ligi Europy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.