fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com
REKLAMA

Urban: Celem wyjście z grupy

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Są grupy silniejsze od naszej, są też słabsze. Powiem tak - mamy bardzo atrakcyjnego przeciwnika i super miejsce do gry w piłkę nożną. Lazio Rzym to fajny wyjazd, atrakcyjny przede wszystkim. Mamy egzotycznego rywala - mam na myśli Trabzonspor. To przeciwnik wymagający, bo jak jest w stanie kupić od nas zawodnika za 5 milionów, to znaczy, że są w stanie stworzyć dobrą drużynę.
Mamy też Apollon, który doszedł do rozgrywek przez Puchar Cypru i gdyby nie szczęśliwe losowanie dla APOELU, byłby jedynym przedstawicielem ligi cypryjskiej. To bardziej może wyjazd atrakcyjny dla kibiców, natomiast o tej porze roku ciężko się tam gra w piłkę, bo obecnie są tam wysokie temperatury - ocenia losowanie Jan Urban.
- Na papierze powinniśmy powalczyć z Trabzonsporem o drugie miejsce, ale zobaczymy co przyniosą spotkania. Po 2-3 meczach dowiemy się kto jak się prezentuje w grupie. Nie sądzę, żeby Lazio było silniejszym zespołem niż Steaua. Obyśmy mieli takie wyniki, jakle mieliśmy w eliminacjach Ligi Mistrzów - to powinno wystarczyć do awansu do 1/16 finału.

- Chcemy zdobyć jak największą liczbę punktów, bo jest to ważne na przyszłość, żeby te coroczne rankingi były jak najwyższe. Nie będzie jednak tak, że odpuszczamy ligę, bo są puchary, albo odwrotnie. Jedno i drugie jest bardzo ważne i do grudnia nie chcemy odpuścić niczego - ani ligi, ani pucharów, ani Pucharu Polski, chociaż czeka nas tam tylko jedno spotkanie, z Górnikiem Zabrze, i to nie wiadomo kiedy.

- Naszym celem jest wyjście z grupy, to była by fajna sprawa. Pierwsze spotkania po wyjściu z grupy rozpoczynają się bardzo szybko, w naszym przypadku mogło by to mieć miejsce jeszcze przed ligą.

- Wiedzieliśmy, że rywale w grupie będą bardzo wymagający. Po to się gra w europejskich pucharach, żeby dojść jak najdalej i zmierzyć się z takimi atrakcyjnymi, wymagającymi rywalami, bo to daje dużo każdemu z zawodników, gdy gra naprzeciw piłkarza ze znanym nazwiskiem. To daje doświadczenie, chęć do pracy i pozwala dowiedzieć się, w jakim miejscu się obecnie znajduje. Lazio to naprawdę markowy zespół.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.