Młodzież: Świt NDM 1-3 Legia 97

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś meczu 5. kolejki Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych legioniści z rocznika 1997 wspierani przez 6 młodszych kolegów wygrali 3-1 z rówieśnikami z Nowego Dworu. Gospodarze po 10 minutach prowadzili po golu Kimury, ale szybko odpowiedział im Aftyka. Tuż przed przerwą Legia objęła prowadzenie za sprawą Leleno, ale od 61. minuty grała w 10 po czerwonej kartce dla Ostrowskiego. Mimo wszystko to legioniści zdobyli kolejnego gola i odnieśli zwycięstwo.

Decydujące trafienie było dziełem Konrada Michalaka, który otrzymawszy dokładne podanie od Aleksandra Wańka, nie zmarnował szansy, zakładając golkiperowi z Nowego Dworu "kanał" na minutę przed końcem spotkania.

Kilka minut wcześniej szansę na zdobycie kolejnego gola miał Kimura, jednak na wysokości zadania stanął Wojciech Jaroszko broniąc jego uderzenie w sytuacji sam na sam. Gospodarze oddali również kilka strzałów z dystansu. Także legioniści (m.in. dwukrotnie Świderski i Aftyka, jak również Wojczuk i Michalak) mieli korzystne okazje do podwyższenia prowadzenia i głównie swojej nieskuteczności nasi gracze "zawdzięczają", że niemal do ostatnich chwil nie mogli być pewni zwycięstwa.

W tabeli grupy I MLJMł. Legia prowadzi, z 1 punktem przewagi nad Unią Warszawa, ale gracze z Bemowa rozegrali o 1 spotkanie mniej.

Świt Nowy Dwór 97 1-3 (1-2) Legia 97 Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Ryugo Kimura
1-1 16 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Leleno)
1-2 39 min. Mateusz Leleno (as. Adrian Gapczyński)
1-3 79 min. Konrad Michalak (as. Aleksander Waniek)

Strzały (celne) II połowa: Świt 6 (4) - Legia 12 (6)

Legia: Lasota (41' Jaroszko) - Stolarski (41' Wojczuk), Dara [98], Ostrowski [98] CZ (61 min.), Gapczyński (41' Hołownia [98]) - Michalak, Maj Ż, Wiśniewski (41' Świderski), Waniek [98], Aftyka [98] - Leleno [98]