Młode Wilki 96 i Bohemian FC Dublin - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: Legia 96 2-1 Bohemians Dublin

Redakcja, źródło: Legionsici.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś meczu sparingowym juniorzy starsi Legii zmierzyli się z rówieśnikami z irlandzkiego Bohemian FC Dublin. Do przerwy legioniści prowadzili otwartą grę i wygrywali 2-0 po golach Michalaka i Szczepańskiego, jednak goście kilkakrotnie groźnie skontrowali. Tuż po przerwie nasi gracze nie wykorzystali 3 dogodnych okazji i zostali za to skarceni przez ambitnie i zdecydowanie grających zawodników "Bohemians". Autorem gola był Jamie Philips.

Fotoreportaż z meczu - 11 zdjęć

Ustawieni defensywnie ale grający zdecydowany futbol Irlandczycy parokrotnie uderzali z dystansu; dwukrotnie umiejętnościami musiał się wykazać Dawid Leleń, a raz naszego golkipera wyręczył na linii bramkowej testowany obrońca. Górujący technicznie legioniści mogli w drugiej odsłonie podwyższyć prowadzenie, ale okazji sam na sam nie wykorzystali: Damian Szczepański, Szymon Babiarz, Dawid Witkowski oraz dwukrotnie Michał Suchanek. Gracze Bohemians w końcówce dwukrotnie zatrudnili Mateusza Siedleckiego, ale drugi golkiper Młodych Wilków nie dał się zaskoczyć. Drużyna z Irlandii okazała się ciekawym i wymagającym przeciwnikiem, nie odpuszczającym w żadnej sytuacji, grającym bardzo stanowczo ale fair.

Wieczorem gracze z Dublina, których trenerem jest Polak Adam Firych, zasiądą na trybunach stadionu Legii by obejrzeć spotkanie Ligi Europy Legia-Lazio, zaś w sobotę o 11 rozegrają na Łazienkowskiej mecz z juniorami młodszymi naszego klubu.

Legia 96 2-1 (2-0) Bohemian FC Dublin U-18
1-0 28 min. Konrad Michalak (as. Damian Szczepański)
2-0 32 min. Damian Szczepański (as. Adam Ryczkowski)
2-1 57 min. Jamie Philips

Strzały (celne): Legia 14 (9) - Bohemians 12 (7)
(grano 2x45 minut)

Legia: Leleń (80' Siedlecki) - Najemski (46' gracz testowany I), gracz testowany II (46' Górka [97]), Wieteska [97] (46' Witkowski [97]), Rakowski (46' Baranowski) - Michalak [97] (72' Rakowski), Makowski (46' Karbowy [97]), Mlonek (46' Basiuk), Babiarz (80' gracz testowany II), Szczepański (72' Mlonek) - Ryczkowski [97] (46' Suchanek)