Dominik Furman - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Furman przeszedł testy, umowa dziś. 5% nie dla Szydłowianki

Małgorzata Chłopaś i Woytek, źródło: Legionisci.com / Przegląd Sportowy - Wiadomość archiwalna

W środę Dominik Furman przeszedł testy medyczne we francuskiej Tuluzie. Jak informuje Przegląd Sportowy, pomocnik Legii zaliczył je pomyślnie i w czwartek nastąpi oficjalny transfer. Furman podpisze 4,5-letnią umowę i będzie zarabiał 20 tys. euro miesięcznie. Legia zarobi 2,7 mln euro.

"PS" cytuje prezesa Szydłowianki, według którego jego klub miał zagwarantowane 5% całej sumy z kolejnego transferu Furmana. 22-latek rozpoczynał piłkarską karierę w Szydłowcu i trenował tam do 2006 roku. Jednak według naszych informacji, w umowie między Legią i Szydłowianką nie ma mowy o 5% od całej kwoty transferu, a jest jedynie zapis o mechanizmie solidarnościowym. FIFA nakazuje klubom, które kupują danego zawodnika, przekazać 5% kwoty transferu do klubów, w których zawodnik podnosił swoje umiejętności między 12 a 23 rokiem życia. Według tych przepisów Furman spędził w Szydłowiance niecałe 2 sezony i z tego tytułu IV-ligowcowi należy się 0,5% kwoty transferu, czyli ok. 13,5 tys. euro - tyle zgodnie z regułami FIFA przeleje Szydłowiance francuski klub.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.