Wladimer Dwaliszwili i Pawieł Niechajczik - fot. Małgorzata Chłopaś / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-3 Tom Tomsk

W pierwszym zimowym sparingu, rozegranym w mocno eksperymentalnym składzie, Legia przegrała 1-3 (0-3) z Tomem Tomsk. Już po 45 minutach legioniści schodzili do szatni z bagażem trzech goli. Honorowe trafienie dla warszawskiego zespołu zdobył w 84. minucie Inaki Astiz.

Na zgrupowaniu w Belek trener Henning Berg nie może skorzystać z wielu podstawowych zawodników. Wyjściowa jedenastka na pojedynek z Tomem Tomsk była więc eksperymentalna. Szansę od pierwszej minuty otrzymał Brazylijczyk Alan Fialho i kilka razy pokazał się z dobrej strony.

Pierwsza bramka padła w 29. minucie, kiedy to skutecznie jedenastkę wykonał Kiriłł Panczenko. W 38. minucie było już 2-0 po tym jak Rienat Sabitow uderzył piłkę głową, a następnie nieudanie interweniował Vrdoljak, pakując ją tuż pod poprzeczkę własnej bramki. W ostatniej minucie pierwszej części gry Dienis Tierientjew przejął piłkę z lewej strony pola karnego i oddał celny strzał po długim rogu.

W przerwie w składzie Legii nastąpiły trzy zmiany - na boisku pojawili się Wojciech Skaba, Patryk Mikita i Aleksander Jagiełło.
W 51. minucie na uderzenie zdecydował się Helio Pinto, jednak piłka przeleciała tylko nad poprzeczką. Chwilę później mocno i celnie strzelał Henrik Ojamaa, ale tym razem dobrze interweniował bramkarz rosyjskiego zespołu. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadzili przeciwnicy, ta jednak nie zakończyła się kolejnym trafieniem.

W 60. minucie doszło do pięciu zmian w stołecznym zespole. Boisko opuścili: Henrik Ojamaa, Łukasz Moneta, Miroslav Radović, Helio Pinto i Ivica Vrdoljak, a ich miejsce zajęli Guilherme, Grzegorz Tomasiewicz, Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Kurowski i Robert Bartczak.
Przez kolejne minuty żaden z zespołów nie zdołał stworzyć dogodnej sytuacji do zmiany wyniku. Dopiero w 84. minucie po dośrodkowaniu Kurowskiego z rzutu rożnego Inaki Astiz głową wbił piłkę do siatki.
Jeszcze w 90. minucie Maksim Bordaczow zobaczył czerwoną kartkę za faul na Łukaszu Broziu i po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Legia Warszawa 1-3 (0-3) Tom Tomsk
0-1 29' Kiriłł Panczenko (k)
0-2 38' Ivica Vrdoljak (sam.)
0-3 45' Dienis Tierientjew
1-3 84' Inaki Astiz

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak (46' 84. Wojciech Skaba) - 28. Łukasz Broź, 6. Alan, 15. Inaki Astiz, 22. Łukasz Moneta (61' 25. Robert Bartczak) - 32. Miroslav Radović (61' 17. Kamil Kurowski), 21. Ivica Vrdoljak (61' 18. Bartłomiej Kalinkowski), 23. Helio Pinto (61' 19. Grzegorz Tomasiewicz), 77. Raphael Augusto (46' 20. Aleksander Jagiełło), 7. Henrik Ojamaa (61' 37. Guilherme) - 13. Wladimer Dwaliszwili (46' 27. Patryk Mikita)

Tom Tomsk: (I połowa) 18. Petr Vasek - 3. Aleksiej Arawin, 30. Kornel Salata, 77. Adam Pinter, 63. Dienis Tierientjew - 14. Aleksandr Czeriewko, 34. Rienat Sabitow, 89. Pawieł Niechajczik, 88. Kiriłł Panczenko, 37. Michaił Komkow - 9. Igor Portniagin

(II połowa) 18. Petr Vasek - 33. Władimir Rykow, 8. Nikita Bażenow, 10. Pawieł Gołyszew, 21. Maksim Bordaczow, 6. Gabriel Muresan, 52. Martin Jiranek, 4. Jewgienij Baszkirow, 11. Pawieł Ignatowicz, 29. Jan Holenda, 20. Żiwko Miłanow.

żółte kartki: Mikita - Rykow, Bażenow, Bordaczow
czerwona kartka: Bordaczow

sędzia: Anar Sałmanow (Azerbejdżan)