Henrik Ojamaa w meczu z Koroną Kielce - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Henrik Ojamaa

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Spotkanie z Koroną Kielce Henrik Ojamaa rozpoczął w wyjściowym składzie Legii. Jesienią Estończyk należał do najczęściej krytykowanych zawodników "wojskowych". Piłkarz twierdzi, że pod wodzą nowego trenera pokaże na co go stać. Pierwszą okazję ku temu miał w piątkowy wieczór. Lupa LL! obserwowała, jak Ojamaa radził sobie na boisku.

Po pierwszej połowie spotkania Estończyka nie było za bardzo za co chwalić. Wszystko dlatego, że wbrew swoim zapowiedziom nie prezentował się lepiej niż na jesieni. Co więcej, w grze Ojamy brakowało jego największego atutu, czyli szybkości. Po staremu pozostały za to proste straty w wykonaniu legionisty. W pierwszych trzech kwadransach meczu z Koroną Ojamaa usiłował grać indywidualnie, ale nie przynosiło to zbyt dużego pożytku dla zespołu.

Po przerwie Estończyk zaprezentował się lepiej. Już w 48. minucie powinien dać Legii prowadzenie 1-0. Po dobrym podaniu Ojamaa znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali. Choć sytuacja była dogodna, to legionista nie potrafił skierować piłki do bramki. Kolejną okazję do wpisania się na listę strzelców Ojamaa miał w 76. minucie. Po dobrej akcji i wyprowadzeniu w pole rywali, nie wcelował jednak w bramkę. Cztery minuty później 23-latek siedział już na ławce rezerwowych.

Przed rozpoczęciem wiosennych meczów Ojamaa liczył, że będzie grał w linii ataku. Na razie musiał jednak ustąpić miejsca Wladimerowi Dwaliszwiliemu. Choć ten dostał czerwoną kartkę, to w kolejnym meczu Estończyk ma raczej małe szanse na grę w napadzie. Trener zapowiedział bowiem, że postawi na Orlando Sa lub na Michała Efira. Ojamie pozostaje więc skrzydło. Ale póki co, nie prezentuje się na nim za dobrze.

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki Henrika Ojamy (w nawiasie pierwsza + druga połowa meczu).