Młodzież: mecze wtorkowe

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi (rocznik 1997) meczem ze Świtem Nowy Dwór zakończyli sezon ligowy. Do przerwy gospodarze prowadzili po rzucie karnym, ale w drugiej odsłonie legioniści podkręcili tempo i po 3 golach Więdłochy i trafieniu Podleckiego wygrali 4-1, odnosząc 15. zwycięstwo z rzędu. Drużyna orlików CWKS Legia złożona głównie z graczy szerokiego składu I drużyny oraz testowanych, wygrała 15-1 z praskim Balkan Team.

Świt Nowy Dwór 97 1-4 (1-0) Legia 97
1-0 30 min. Tomasz Ołdak (dobitka rzutu karnego obronionego przez Jaroszkę)
1-1 41 min. Eryk Więdłocha (as. Kacper Krasuski)
1-2 52 min. Eryk Więdłocha (as. Michał Podlecki)
1-3 53 min. Michał Podlecki (as. Radosław Cieślak)
1-4 62 min. Eryk Więdłocha (głową, as. Bartosz Świderski)

Strzały (celne): Świt 7 (3) - Legia 19 (9)

Legia: Jaroszko - Świderski Ż, Kostrzanowski, Wiszorowski [98], Gapczyński - Stolarski, Sobczyk, Wiśniewski (41' Krasuski) - Podlecki, Stec [98](52' Cieślak), Więdłocha (63' Urbaniak [98])

Gracze Legii (dzisiaj, jak i przez większą część rundy grający bez większej części graczy teoretycznie podstawowego składu, występujących w III lidze i CLJ) w pierwszej połowie utrzymywali się dłużej przy piłce, ale nie potrafili zaskoczyć gospodarzy, strzaelając głónie z dystansu bądź niecelnie. Najbliżej szczęścia był Eryk Więdłocha, którego strzał został odbity na róg. Nowodworzanie parokrotnie groźnie skontrowali wykorzystując niefrasobliwość gości w budowaniu akcji, lecz dwukrotnie górą z pojedynków wyszedł Jaroszko. W 30. minucie zdołał on nawet obronić podyktowany rzut karny, ale dobitka Tomasza Ołdaka była już skuteczna. Przed końcem I odsłony idealną sytuację mieli jeszcze gospodarze, ale ich pomocnik nie trafił z 5 metrów do niemal pustej bramki.

Ten sygnał ostrzegawczy oraz rozmowa wychowawcza z trenerami Kapuścińskim i Tańczyńskim otrzeźwiły naszych zawodników, którzy po przerwie byli nie do poznania. Już po pół minuty gry prostopadłe podanie wprowadzonego po przerwie Kacpra Krasuskiego zamienił na bramkę Więdłocha. 10 minut później sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Michała Podleckiego zaskoczyło wszystkich poza Więdłochą, który wpakował futbolówkę do siatki. Po chwili było już 1-3 - rajd Radka Cieślaka wykończył po wycofaniu piłki do tyłu Podlecki. Wynik meczu ustalił w 62. minucie po dwójkowej akcji z Bartoszem Świderskim strzałem głową Więdłocha. Dla napastnika/skrzydłowego Legii, który przez większość roku 2013 zmagał się z urazem i do gry wrócił dopiero w lutym, było to już 15. trafienie w tej rundzie. Razem z przesuniętym w przerwie zimowej z prawej obrony do ataku Maciejem Wojczukiem "Ero" stworzył na wiosnę zabójczy duet, którego skuteczności zabrakło chyba jesienią, by móc awansować do ligi makroregionalnej. W nowym sezonie siły roczników '96 i '97 zostaną połączone.