Pod lupą LL! - Jakub Kosecki

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podczas spotkania z Zawiszą Bydgoszcz Henning Berg dał szansę na grę dużej grupie zawodników, którzy dopiero aspirują do występów w pierwszej drużynie. W tej sytuacji Jakub Kosecki mógł poczuć się na murawie niemal jak weteran. Lupa LL! obserwowała jak podczas meczu o Superpuchar Polski radzi sobie właśnie "Kosa".

Środowe spotkanie pomocnik Legii rozpoczął z dużym animuszem. Już w swojej pierwszej akcji stworzył zagrożenie pod bramką Zawiszy. W 6. minucie "Kosa" zdecydował się na szybką kontrę i rywale faulem zatrzymali go dopiero tuż przed linią pola karnego. Dogodnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Marek Saganowski, który z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

Były to jednak dobre początki niezbyt udanej pierwszej połowy w wykonaniu Koseckiego. Gdy już udało mu się wyprzedzić rywali, to niecelnie dogrywał w pole karne. Czasami "Kosa" na siłę szukał także podań do innych zawodników. Tak było w 44. minucie, gdy w polu karnym wycofał piłkę do Arkadiusza Piecha. Więcej pożytku mogłoby jednak przynieść samodzielne oddanie strzału.

Drugą część spotkania Kosecki rozpoczął od słabego strzału, który nie mógł zagrozić bramce rywali. Ale już w 62. minucie "Kosa" pokazał się ze zdecydowanie lepszej strony. Po szybkiej kontrze legionista przelobował bramkarza Zawiszy. Na drodze do sukcesu stanął jednak słupek, od którego odbiła się piłka. W kolejnych minutach meczu znów mnożyły się niedokładne podania Koseckiego. Na plus można zapisać sytuację z 71. minuty. Legionista w trudnej sytuacji sprytnie wywalczył wówczas rzut rożny. Stały fragment gry dał zaś Legii gola na 2-2.

W grze "Kosy" cały czas widać atuty, którymi zjednywał sobie fanów w poprzednich sezonach. Widać jednak też, że brakuje dokładności i zgrania. Wpływ na to ma fakt, że cały czas trwają przygotowania do nowego sezonu oraz eksperymentalny skład "wojskowych" podczas środowego meczu. Z wieloma młodszymi kolegami Kosecki grał bowiem pierwszy raz.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Jakuba Koseckiego (w nawiasie pierwsza + druga połowa)