Michał Żyro i Michał Kucharczyk - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Celtic Glasgow 0-2 Legia Warszawa

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów Legia zasłużenie i bez problemów wygrała z Celtikiem Glasgow 2-0 (1-0). Pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu strzelił w 36. minucie Michał Żyro, natomiast drugie trafienie dołożył w 61. minucie Michał Kucharczyk.

Pierwsze minuty spotkania zdominowali gospodarze, którzy prowadzili atak pozycyjny i szukali okazji do zagrożenia bramce Dusana Kuciaka. W ich poczynaniach nie widać było jednak szczególnej determinacji. Legioniści przeczekali początkowe momenty i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Pierwszą okazję piłkarze Henninga Berga mieli już w 11. minucie, kiedy to Ivica Vrdoljak oddał celny strzał. Fraser Forster zdołał jednak obronić. 5 minut później na uderzenie zdecydował się Łukasz Broź. I tym razem golkiper poradził sobie z obroną. W odpowiedzi Charlie Mulgrew zatrudnił Dusana Kuciaka.

W 32. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Miroslav Radović, jednak nie miał wsparcia żadnego z kolegów i musiał wycofać piłkę. Co się jednak odwlecze... Kilka minut później legioniści przeprowadzili kolejną kontrę. Michał Żyro otrzymał doskonałe podanie od Michała Kucharczyka i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Tuż przed przerwą na strzał z ok. 15 metrów zdecydował się jeszcze Miroslav Radović, ale został zablokowany.

Legioniści dosyć spokojnie rozpoczęli drugą połowę spotkania. Pierwszą okazję do zmiany rezultatu stworzył sobie jednak Celtic. W 50. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, Anthony Stokes zdołał oddać strzał, ale na tyle słaby, że nie mógł on zaskoczyć Kuciaka.
W 53. minucie Virgil van Dijk został ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul na Michale Kucharczyku, a chwilę później Miroslav Radović znalazł się na pozycji spalonej. Pomocnik Legii zagrał jeszcze piłkę po gwizdku i w taki głupi sposób zobaczył żółtą kartkę.

W 56. minucie chyba najlepszy do tej pory strzał oddał Stokes, ale Kuciak odbił piłkę zmierzającą do bramki. 4 minuty później celnie z dystansu uderzał Ondrej Duda, jednak tym razem Forster nie dał się zaskoczyć. Stało się to chwilę później, kiedy to Michał Kucharczyk bez najmniejszych problemów ograł bezradnego bramkarza Celtiku i posłał piłkę do siatki.
Po drugiej bramce Legia całkowicie kontrolowała spotkanie.

W 69. minucie Żyro sfaulował Adama Matthewsa niemal w narożniku pola karnego, ale piłkarze Celtiku nie wykorzystali swojej szansy i nie zamienili uderzenia na gola. W 75. minucie boisko opuścił chyba najlepszy z legionistów w tym spotkaniu, Michał Kucharczyk. Zastąpił go Jakub Kosecki.
Ostatnie 15 minut spotkania to całkowita dominacja Legii. Piłkarze z Warszawy bawili się grą w piłkę, a gospodarze, całkowicie pogodzeni z pogromem w dwumeczu, nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.
Jeszcze w 86. minucie James Forrest oddał celny strzał, ale to było wszystko, co mógł zrobić Celtic.

Losowanie 4. rundy eliminacyjnej odbędzie się w piątek 8 sierpnia o godz. 12.

Celtic Glasgow 0-2 (0-1) Legia Warszawa
0-1 36' Michał Żyro
0-2 61' Michał Kucharczyk

Skład Legii: 12. Dusan Kuciak, 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz,
17. Tomasz Brzyski, 33. Michał Żyro (86' 19. Bartosz Bereszyński), 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Michał Kucharczyk (75' 20. Jakub Kosecki), 8. Ondrej Duda (86' 23. Helio Pinto), 32. Miroslav Radović

Skład Celtiku: 1. Fraser Forster, 2. Adam Matthews, 23. Mikael Lustig (57' 28. Leigh Griffiths), 5. Virgil van Dijk, 3. Emilio Izaguirre, 42. Callum McGregor, 6. Nir Biton, 21. Charlie Mulgrew, 15. Kris Commons (71' 20. Teemu Pukki), 25. Stefan Johansen, 10. Anthony Stokes (70' 49. James Forrest)

żółte kartki: van Dijk, Johansen - Radović