Nagłówki medialne po meczu z Koroną Kielce - fot. Wiśnia / Legionisci.com

Media o meczu z Koroną

Po wygranym 2-0 meczu z Koroną Kielce media podkreślają odważne zagranie Henning Berga, który zdecydował się wystawić do gry od pierwszej minuty niesamowicie eksperymentalny skład. Ostatecznie Norwegowi ryzyko się jednak opłaciło. Dziennikarze nie zapominają oczywiście także o setnej ligowej bramce zdobytej przez Marka Saganowskiego.

Sport.pl: Korona nacierała, eksperymentalna Legia wygrała. Piąte zwycięstwo z rzędu i 100. gol "Sagana"

W pierwszej połowie Legia nie oddała żadnego celnego strzału. W drugiej wystarczyły dwa, aby pokonać Koronę Kielce 2:0. Mistrzowie Polski po golu Orlando Sa i 100. ligowym trafieniu Marka Saganowskiego wygrali piąty mecz z rzędu.

Henning Berg w niedzielę dał odpocząć kluczowym zawodnikom, którzy w czwartek pokonali na wyjeździe FK Aktobie (1:0) w IV rundzie eliminacyjnej do Ligi Europy. Na spotkanie z Koroną wystawił rezerwy. I to nawet bardzo głębokie. Od pierwszej minuty zagrali m.in. 17-letni Adam Ryczkowski i Mateusz Wieteska czy rok od nich młodszy debiutant - Krystian Bielik.

RP: Legia wygrała z Koroną

Podobnie jak w poprzednich meczach ligowych, trener Legii Henning Berg pozwolił odpocząć swoim podstawowym graczom, oszczędzając ich na czwartkowe spotkanie rewanżowe z FK Aktobe w 4. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. W Kazachstanie mistrz Polski wygrał 1:0 po bramce Ondreja Dudy. Słowak, podobnie jak jego koledzy z podstawowego składu niedzielne spotkanie obejrzeli z trybun.

Przeciwko Koronie zagrali w większości młodzi zawodnicy. W stołecznej drużynie zadebiutowali w ekstraklasie 16-letni Krystian Bielik oraz wprowadzony w drugiej części gry Mateusz Szwoch.

PN: Rezerwowi Legii lepsi od Korony. Wielki dzień Marka Saganowskiego

Dla Legii Warszawa priorytetem jest uzyskanie awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Dlatego Henning Berg w meczu z Koroną Kielce postawił na bardzo eksperymentalny skład. W pierwszej jedenastce znalazł się między innymi zaledwie 16-letni Krystian Bielik.

Praktycznie wszyscy podstawowi zawodnicy Legii dzisiaj odpoczywali. Berg na trybunach zostawił między innymi Miroslava Radovicia oraz Jakuba Rzeźniczaka. Do pierwszego składu wskoczyli Mateusz Wieteska, Łukasz Moneta, Adam Ryczkowski, czy też wcześniej wspomniany Bielik.

Weszło!: Sagan w Klubie Stu, dzieciarnia z Legii lepsza od tragicznej Korony

Henning Berg, wzorem wielu piłkarzy, którzy sporą część swojej kariery spędzili na Wyspach, ma w sobie duszę hazardzisty. Dziś po raz kolejny zadrwił sobie z ligowego przeciwnika. Spojrzał na tabelę – oho, przyjeżdża ostatnia w stawce Korona Kielce – no to sprawimy im figla. I chociaż jeszcze w pierwszej połowie wydawało się, że Norweg mocno przeszarżował ze składem, bo goście mogli i powinni prowadzić, koniec końców wyszło na jego. Postawił na dzieciarnię, zgarnął trzy punkty, a rezerwowy Saganowski, który dla Bielika mógłby być ojcem, strzelił setnego gola w Ekstraklasie…