Henning Berg na konferencji prasowej - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Berg i Kucharczyk o losowaniu Ligi Europy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Jeśli chodzi o sprawy związane z marketingiem to nie trafiliśmy zbyt dobrze. Natomiast patrząc pod względem wyjścia z grupy to na pewno mamy na to duże szanse - powiedział na konferencji prasowej Michał Kucharczyk. - Wszystko z drużyną obgadamy jeszcze w szatni przed treningiem. Mogliśmy trafić dużo gorzej - dodał pomocnik Legii Warszawa.

Do losowania odniósł się także Henning Berg. - Pod względem sportowym nasza grupa nie wygląda źle. Mamy duże szanse na awans do kolejnej fazy. Mogliśmy znaleźć się w dużo ciężej sytuacji. Nie można jednak lekceważyć naszych przeciwników. Metalist jest jednym z tych klubów, które wyróżniają się na tle Ukrainy. Trabzonspor nie zawodzi z kolei w Turcji. Lokeren w Belgii nie jest może topową ekipą, ale na pewno są groźni. Rok temu Legii brakowało zwycięstw Lidze Europy, teraz będzie trzeba to zmienić. Naszym celem jest stałe rozwijanie się i poprawianie swoich umiejętności. Jeżeli trafilibyśmy na jakiegoś wymagającego rywala, to na pewno musielibyśmy zagrać inaczej niż do tej pory - mówi Norweg. - Nie rozmawiałem jeszcze z trenerem Ruchu Chorzów Janem Kocianem. Oczywiście wykonam do niego telefon. Na pewno zapoznamy się także z grą jego klubu w starciu z Metalistem. Znamy chorzowian, więc będziemy mogli ocenić na co stać Ukraińców - dodał Berg.

- Na pewno z Trabzonsporem będziemy chcieli się odgryźć za nasze poprzednie porażki z tym klubem, z Metalistem natomiast pomścić kolegów z Chorzowa - powiedział z kolei Kucharczyk.

Sztab szkoleniowy Legii dopiero będzie się zapoznawał z rywalami, z którymi zagra w Lidze Europy. - Nie znam jeszcze każdego rywala zbyt dobrze. Myślę, że najtrudniej będzie nam z Turkami. Trabzonspor gra w europejskich pucharach od wielu lat. W swojej kadrze ma m.in. Florent Maloudę oraz Jose Bosingwę, którzy grali kiedyś w Chelsea. Na drugim miejscu postawiłbym Metalist. Ukraińcy co roku mierzą się z takimi zespołami jak Szachtar Donieck i Dynamo Kijów. Najsłabiej w tej grupie wypada Lokeren - twierdzi Henning Berg.

Berg nie ukrywa, że nie ma większych szans na transfery w tym oknie transferowym. - Okno transferowe było otwarte całe lato. Chcieliśmy nasze zakupy poczynić jak najwcześniej, aby wkomponować graczy do składu. Nie liczyłbym na nowe transfery. Trzeba by wyłożyć duże pieniądze, aby pozyskać kogoś, kto byłby lepszy od graczy z naszego obecnego składu. Jestem bardzo zadowolony z obecnej kadry - zakończył norweski trener.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.